bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 25.08.2019 | Vārda dienas: Ivonna, Ludis, Ludvigs, Patrīcija, Patriks

Eksperts: Latvijā parādās saprātīgas valsts pazīmes

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ģirts Rungainis

AS Pasažieru vilciens 34 elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iegādes konkurss Rietumeiropas valstīm ļaus novērtēt, ka Latvijā vairs nav pēcpadomju banānu republika, bet gan sāk parādīties saprātīgas valsts pazīmes, uzskata IBS Prudentia partneris Ģirts Rungainis.

Viņaprāt, tas, ka iespējamā AS Rīgas Vagonbūves rūpnīcas (RVR) lobēšana konkursa noslēgumu pamatīgi iekavējusi, liecina, ka Latvija no muļķīgas valsts, kas iet lēta liberālisma pavadā, kļūst par valsti, kas mēģina spriest racionāli un rīkoties tāpat, kā rīkojās citas pārtikušās valstis, lai kļūtu pārtikušas, proti, radīt jaunas augsti apmaksātas darbavietas pie sevis, atrodot radošus risinājums, kā aizsargāt tirgu un savu uzņēmēju intereses.

Rungainis uzsvēra, ka visas tās valstis, ko šodien saucam par pārtikušām, ir kļuvušas bagātas, tikai aizsargājot savu iekšējo tirgus un attīstot savas industrijas, lai tās kļūtu konkurētspējīgas. Tāpēc, viņaprāt, ir jāmēģina atrast iespējas, lai PV vagonu iepirkumā tomēr uzvarētu pretendents, kuru veido RVR un kompānijas \Bombardier salikums.

Ņemot vērā, ka mums ir savas vagonbūves un vilcienu būves tradīcijas, pieredze un kapacitāte, normāla ir vēlme, lai no šī lielā pasākuma kārtējo reizi netiktu palielināts tekošā konta deficīts, bet gan, izmantojot šīs investīcijas, tiek gūts papildu pienesums, attīstot ražošanu, darbavietas un iespējas, teica Rungainis, kura skatījumā RVR uzvara šajā konkursā dotu arī labu atspēriena punktu, lai kompānija varētu veiksmīgāk startēt eksporta tirgos.

Vienlaikus viņš atgādināja, ka konkursa pagarināšana ir saistīta arī ar to, ka šis pasākums daļēji tiek finansēts no Eiropas Savienības (ES) fondiem un šādos procesos iepirkumu procedūras ir sarežģītākas un darbietilpīgākas.

Konkursā ir uzdevums mēģināt panākt vēlamo rezultātu – no vienas puses, pietiekami veiksmīgi un izdevīgi izvietot pasūtījumu un, vēlams, lai pasūtījums būtu saistīts ar Latvijas kompāniju, sacīja eksperts.

Viņa skatījumā, ja Latvijā ir uzņēmums, kurš kopā ar starptautisku partneri ir gatavs izpildīt vairāk nekā 100 miljonu latu vērtu projektu, ir vēlams, nevis aizmaksāt naudu kādas citas valsts ekonomikai, bet gan palīdzēt vietējam uzņēmumam attīstīties. Turklāt Rungainis ir pārliecināts, ka, ņemot vērā pieaugošās degvielas cenas, vilcienu transporta nozarei ir lielas perspektīvas nākotnē.

Ir svarīgi atjaunot un attīstīt vagonbūves nozari Latvijā, jo tā spētu dot augstākas pievienotās vērtības darbavietas. Ja mums ir tādi uzņēmumi, kas cenšas to darīt, iespēju robežās tie ir jāatbalsta. Viņi nav jāizlaiž, bet jādod atspēriens, lai kļūtu lielāki, labāki un konkurētspējīgāki, jo brīvais tirgus mūsu problēmas neatrisinās, uzskata eksperts, tostarp akcentējot, ka arī vietējam izpildītājam valsts izsludinātajā konkursā ir jāspēj piedāvāt kvalitatīvas produkts.

PV atkal pagarinājis 34 jaunu elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iegādes konkursa atlases termiņu – šoreiz vismaz līdz 3.maijam.

 


Pievienot komentāru

  1. ulbroka teica:

    Tagad Rungainis piesardzīgāks savos izteikumos :) ? Nesaprotu, ko uz viņu tā uzmetās . Par pensionāriem pilnīga taisnība.

Zviedrijas secinājumi par iespējamo naudas atmazgāšanu Swedbank aizkavēsies

Secinājumus izmeklēšanai saistībā ar aizdomām par to, ka Zviedrijas Swedbank meitasbankās Baltijas valstīs varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, publiskos nākamā gada sākumā, kas būs vairākus mēnešus vēlāk, nekā tika paredzēts iepriekš.

PNB bankas maksātnespējas pieteikumu aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 29.augustā, plkst. 11.30 aiz slēgtām durvīm skatīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas iesniegto PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

LIZDA uzstāj, lai valsts budžetā 2020.gadam ņem vērā prasības par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu

LIZDA uzstāj, lai valdība, izskatot budžetu 2020.gadam, ņem vērā tās prasības par pedagogu atalgojuma celšanu un finansējuma piešķiršanu skolotāju izdienas pensiju nodrošināšanai.

Levits: Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstās izkausēja totalitāro režīmu

Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstas izkausēja totalitāro režīmu, Baltijas ceļa 30.gadadienai veltītajā Baltijas valstu karogu pacelšanas pasākumā Svētā gara tornī sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Igaunijā augusta beigās darbu uzsāks IKEA

Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA 29.augustā Igaunijā atvērs interneta veikalu un atklās preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu.

Veselības nozarei nākamgad budžetā vēlas papildu 144 miljonus eiro

Veselības nozares reformu turpināšanai nākamgad nepieciešami 144 miljoni eiro, liecina Finanšu ministrijas ziņojums par valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātiem.

Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts

Smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts.

Aprit 80 gadu, kopš Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas

23.augustā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība un nacistiskā Vācija parakstīja Molotova-Ribentropa paktu.

Tamužs un Būde gatavi pārdot savas Eco Baltia akcijas, bet ne «par grašiem»

AS Eco Baltia padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs un padomes priekšsēdētāja vietniece Undīne Būde ir gatavi pārdot sev piederošās uzņēmuma akcijas, bet ne «par grašiem», stāsta Tamužs

ReRe būve 1 piedāvā VNĪ mierizlīgumu un risinājumu darbu turpināšanai

Jaunā Rīgas teātra būvnieki, pilnsabiedrība ReRe būve 1, piedāvā VAS Valsts nekustamie īpašumi mierizlīgumu un risinājumu, kādā veidā atsākt teātra rekonstrukciju.

Aicina Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku

Pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis publiskā vēstulē izteicis aicinājumu Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku.

Autovadītājiem: Uz Jūrmalas šosejas izmaiņas satiksmes organizācijā

Ir slēgtas visas apļveida nobrauktuves satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5, arī braucot no Rīgas Liepājas virzienā.

Francija atbalsta Brexit sarunu atsākšanu, lai briti izstātos ar līgumu

Francijas prezidents Emanuels Makrons atbalstījis jaunas, mēnesi ilgas Brexit sarunas, lai izvairītos no Lielbritānijas bezvienošanās izstāšanās no Eiropas Savienības. Viņš gan noraidījis britu galveno prasību atteikties no Īrijas robežas pagaidu noregulējuma ieceres.

Norok kara cirvi? Salabst Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieks un iekšlietu ministrs

Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme paziņojis, ka atrisinājis konfliktu, kas noritēja starp viņu un Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieku Elmāru Vaheru.

Akciju cenas krītas, investoriem neriskējot pirms FRS vadītāja runas

ASV un Eiropas biržās ceturtdien lielākoties bija kritums, investoriem izvairoties riskēt pirms ASV Federālās rezervju sistēmas vadītāja piektdienas runas.

Latvijā gaidāms stiprs karstums

Nedēļas nogalē laikapstākļus Latvijā noteiks plašs anticiklons, līdz ar to gaidāms saulains un pārsvarā sauss laiks – teritorijas lielākajā daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +23…+26 grādu atzīmei.

Vietas gaida – Latvijas dzelzceļš meklē valdes locekli un priekšsēdētāju

VAS Latvijas dzelzceļš izsludinājis konkursu uz diviem valdes locekļu amatiem. No pretendentiem gaida nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi.

Vītauts Landsberģis Baltijas ceļa gadadienā aicina «nepazudināt padarīto»

Atskatoties uz Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem vienoja divus miljonus cilvēku Baltijas valstīs, pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis aicinājis «neizbārstīt un nepazudināt to, kas padarīts».

Eksperts: Kamēr Baltkrievijas elektrība plosa Baltijas solidaritāti, Maskava līksmo

Kamēr Lietuva apņēmusies neiegādāties elektroenerģiju no Baltkrievijas, protestējot pret tur topošo Astravjecas atomelektrostaciju, Latvija gatavojas ar baltkrieviem tirgoties ar elektrību. Pirmajā vietā ekonomika vai politika?

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Sola palielināt latviešu valodas lietojumu Rīgas bērnudārzos

Rīgas domes atbildīgais departaments sola turpināt palielināt latviešu valodas lietojumu bērnudārzos.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.


-->