bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze

Eksperts: lietoto automašīnu tirgū lielākā interese par 2 000 – 5 000 eiro vērtiem auto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Uģis Vītols

Gandrīz 80% Latvijas iedzīvotāju, kuri apsver iespēju iegādāties lietotu automašīnu, ir gatavi atvēlēt šim pirkumam līdz 3 000 latu.

Turklāt 40% respondentu nākamo ģimenes auto plāno pirkt ārvalstīs, liecina preču un pakalpojumu cenu salīdzināšanas portāla Gudriem.lv veiktās aptaujas dati.

Lietoto automašīnu tirgotāju asociācijas prezidents Uģis Vītols, komentējot aptaujas rezultātus, norāda, ka lietoto automašīnu tirgus ir viens no galvenajiem Latvijas ekonomiskās situācijas rādītājiem, un šīs aptaujas rezultāti atspoguļo šā brīža reālo tirgus situāciju – cilvēki pirkumus pārdomā ļoti rūpīgi un automašīnas izvēlas uzmanīgi.

81% iedzīvotāju plāno iegādāties automašīnas, kuru tirgus vērtība nepārsniedz 3 000 latu. Proti, gandrīz puse jeb 46% respondentu automašīnas iegādei ir gatavi atvēlēt līdz 1 000 latu, 35% – no 1 000 līdz 3 000 latu, bet 13% – no 3 000 līdz 6 000 latu. Tikai 3% aptaujāto atzīst, ka var atļauties iegādāties automašīnas, kuru vērtība pārsniedz 6 000 latu.

Vītols apliecina, ka šobrīd skaitliski visvairāk darījumu lietoto automašīnu tirgū tiek slēgti par automašīnām, kuru vērtība svārstās no 2 000 līdz 5 000 eiro: Tās parasti izvēlas cilvēki, kuri negrib vai kuriem nav iespēju izmantot līzinga kompāniju pakalpojumus. Interesanti, ka šis cenu segments lielo popularitāti saglabāja pat ekonomikas straujās izaugsmes gados, atzīst eksperts.

Otrs populārākais automašīnu cenu segments ir 10 000 līdz 15 000 eiro. Pieprasījums pēc šādām automašīnām strauji sācis pieaugt tieši pēdējā laikā. Tajā pašā laikā mēs ekonomiskās krīzes gados esam zaudējuši vidējās klases pircējus, kuri deva priekšroku automašīnām vērtībā no 8 000 līdz 10 000 eiro, apgalvo lietoto automašīnu tirgus eksperts.

38% iedzīvotāju automašīnu plāno pirkt ārvalstīs, 24% spēkratu meklēs ar sludinājumu starpniecību, 17% cer to atrast lietoto automašīnu autodīleru piedāvājumos, 14% – vietējos autoplačos, bet 7% automašīnas izvēlē paļausies draugu un paziņu ieteikumiem.

Šie skaitļi kārtējo reizi pierāda vispārzināmo patiesību – lietotu automašīnu iegādei parasti tiek atvēlēti personīgie uzkrājumi, turklāt cilvēki mēģina ietaupīt, meklējot izdevīgākos automašīnu piedāvājumus ārpus valsts robežām – pārsvarā Vācijā, Lietuvā un Igaunijā. Līdzko vietējās līzinga kompānijas atjaunos autolīzinga piedāvājumus, domāju, liela daļa Latvijas iedzīvotāju automašīnas pirks Latvijā, jo tā ir drošāk. Pērkot tās ārvalstīs, pastāv augsts riska procents iegādāties nekvalitatīvu spēkratu vai automašīnu ar slēptiem defektiem, skaidro Vītols.

Viņaprāt, lietoto automašīnu tirgū šobrīd novērojams līzinga kompāniju un banku aktivitātes pieaugums – pakāpeniski tiek atjaunoti automašīnu iegādes finansēšanas piedāvājumi. Tiesa, šī aktivitāte vēl ir ļoti vāja: Mums ir jāatzīst, ka valsts autoparks ir ļoti novecojis, turklāt tuvākajā nākotnē situācija īpaši neuzlabosies. Pagājušajā gadā lietoto automašīnu tirdzniecības apjomi samazinājās par 60%. Šī gada rezultātus pat neņemos prognozēt, jo lietoto automašīnu tirgu ietekmē pārāk daudz negatīvu faktoru: procentu likmju un degvielas cenu pieaugums, darbspējīgo iedzīvotāju emigrācija, kā arī vietējo banku politika, jo aizdevumi automašīnu iegādei šobrīd tiek izsniegti ļoti piesardzīgi. Ir acīmredzams, ka ekonomiskā krīze mūsu valstī turpinās, tālab iedzīvotāji arī turpmāk iespēju robežās centīsies ietaupīt, izvēloties iespējami lētākas automašīnas, tā Vītols.

 

 


Pievienot komentāru

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.

Kas ir ASV sankcijām pakļautā Ventspils Attīstības aģentūra, un ko darīs tās biedri?

Starp VAA biedriem ir vairākas Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrības, kuras šai biedrībai gadiem ilgi maksājušas bagātīgus meslus.

EK paraksta fon der Leienas Eiropas zaļo kursu uz klimatneitralitāti

Eiropas Komisijas locekļi ir parakstījuši jaunās priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas piedāvāto politisko stratēģiju Eiropas zaļo kursu, kas paredz līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti, tomēr lemšana par to ir dalībvalstu ziņā.

Autoceļi apledojuši galvenokārt Vidzemē un Zemgalē

Zemgalē un Vidzemē 12.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Papīra izmantošana rēķiniem saglabāsies vēl vismaz desmit gadus

Papīra izmantošana rēķinu saņemšanai Latvijā saglabāsies vēl vismaz desmit gadus, prognozē finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma AS Fitek vadītājs Latvijā Edgars Strazds.

SIF padomē saplēšas par NVO atbalsta prioritātēm

Lai arī Sabiedrības integrācijas fonda padomē puses ir sastrīdējušās par Nevalstisko organizāciju fonda prioritātēm, konkursu, lai NVO varētu sākt apgūt tām atvēlētos līdzekļus, varētu izdoties izsludināt vēl šogad.

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!