Eksperts: nav pamata bažām par teroristu finansēšanu Latvijas bankās

Latvijā nav pamata bažām, ka caur vietējām bankām nodarbotos ar terorisma finansēšanu, apgalvo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas dienesta vadītājs Viesturs Burkāns.

«Paužu pārliecību, ka mums apzināta legalizācijas vai terorisma finansēšanas gadījumu ignorēšana Latvijā, visdrīzāk, nedraud,» sacīja Burkāns, tomēr piebilstot, ka sistēmai ir jābūt gatavai šādus gadījumus atklāt, novērst un apkarot.

Starptautiskie eksperti Latvijā ieviesto sistēmu šādu gadījumu atklāšanai un novēršanai ir novērtējuši kā labu, proti, sistēma strādā.

Pēc amatpersonas teiktā, katru gadu dienestā no finanšu sektora tiek saņemts zināms skaits ziņojumu par vismazākajām aizdomām, arī par iespējamu terorisma finansēšanu. Katru šo gadījumu rūpīgi pārbauda speciāli tieši šim nolūkam algotas personas.

«Neviens reāls terorisma finansēšanas gadījums līdz šim nav apstiprinājies. Mēs varam būt mierīgi, ka bankas un citas finanšu sektora iestādes seko līdzi situācijai un vajadzības gadījumā adekvāti reaģē,» teica Burkāns.

Jau ziņots, ka Lielbritānijā atklātībā nāca informācija, ka bankas nav reaģējušas uz terorisma finansēšanas gadījumiem. Arī pašas bankas atzinušas nespēju īstenot pasākumus naudas atmazgāšanas novēršanai.

330 lappušu biezajā ziņojumā ASV Senāts konstatējis, ka Lielbritānijas un Eiropas lielākā banka HSBC ļāvusi struktūrvienībām tādās valstīs kā Meksika, Saūda Arābija un Bangladeša pārvietot apšaubāmus finanšu līdzekļus vairāku miljardu dolāru apmērā uz Savienotajām Valstīm bez pienācīgas kontroles.

Ref: 104.000.103.2228

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas