bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.07.2018 | Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
LatviaLatvija

Eksperts: Par jaunās Datu regulas neievērošanu uzņēmējiem var nākties maksāt sodos līdz 4% no apgrozījuma

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sergejs Volvenkins

Digitālā mārketinga joma šogad piedzīvos lielas pārmaiņas, tā kā uzņēmējus būtiski ietekmēs jaunā Datu aizsardzības regula, ko papildinās bargāki sodi par prasību neievērošanu. Lai rastu skaidrību, kādas tieši izmaiņas gaidāmas uzņēmējiem un interneta patērētājiem nozarē, BNN stāsta iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs Sergejs Volvenkins.

Mājaslapu īpašniekiem būs jāinformē katrs mājaslapas apmeklētājs, kādā veidā var tikt izmantoti viņa personas dati

2018.gads ir tas brīdis, kad visā Eiropas Savienības teritorijā sāks darboties jauna Datu aizsardzības regula (GDPR). Jaunie noteikumi paredz krietni stingrākas prasības attiecībā uz lietotāju datu aizsardzību. Turpmāk mājaslapu īpašniekiem būs jāinformē katrs mājaslapas apmeklētājs, kādā veidā var tikt izmantoti viņa personas dati (ja tādi tiek ievākti un izmantoti) un arī jāpiedāvā lietotājam iespēja aizliegt izmantot šos datus, skaidro eksperts.

Būtiski atzīmēt, ka, pēc Volvenkina sacītā, lai uzņēmējiem būtu nopietna attieksme pret jauno prasību ievērošanu, tiks ieviests bargs sodu mehānisms. «Soda naudas «griesti» var sasniegt pat 20 miljonus eiro, vai arī līdz 4% no apgrozījuma,» atklāj eksperts.

Jaunā regula tiks piemērota ar šī gada 25.maiju, turklāt tā paredz vairākus jauninājumus un izmaiņas.

Reklāmas saturam, ko redz lietotājs, jābūt krietni saistošākam

Eksperts norāda, ka, pateicoties tādiem gigantiem kā Google un Microsoft, mašīnmācīšanās (Machine Learning jeb ML) algoritmi tagad ir pieejami publiski (open source), un tas dos ievērojamu atspērienu šī virziena attīstībai.

Digitālās nodaļas vadītājs norāda: «Lai jūs gūtu priekštatu par ML darbības iespējām, izskaidrosim vienu vienkāršu piemēru. Lietotājs ienāks jūsu mājaslapā (interneta veikalā), un sistēma (ML) pēc lietotāju uzvedības pati sapratīs, par kādu produktu lietotājam ir interese un cik liela varbūtība, ka šis lietotājs ir «silts» pircējs un ir gatavs nopirkt produktu. Pēc tam sistēma rādīs jau pielāgotu atgādinošo reklāmu un pie atkārtotas vizītes pati pielāgos saturu mājaslapā (baneri, piedāvājumi, produkta apraksti utt.), ko rādīt šim lietotājam,» komentē eksperts.

Piemērs: ««Siltie» apmeklētāji ar augstu gatavību pirkt var tikt iedalīti, piemēram, pēc maksātspējas līmeņiem (segments). Ja viena lietotāja uzvedība parāda, ka viņš ir «nejūtīgs» pret cenu, tad sistēma (ML) rādīs viņam saturu mājaslapā (produkta apraksti utt.), kas būs svarīgs tieši šim lietotājam – dārgākie produkti un konkrētie zīmoli vispirms, cena bez atlaides, pasvītros konkrētā produkta kvalitāti, papildinātas garantijas utt. Savukārt, ja otra lietotāja uzvedība parāda, ka cena viņam ir viens no vissvarīgākajiem izvēles parametriem, tad sistēma to ņems vērā un pielāgos reklāmu un saturu mājaslapā tieši šim lietotājam. Piemēram, rādīs lētākus produktus vispirms, akcentēs atlaidi utt.»

Jāpiezīmē, ka mašīnmācīšanās korekti var strādāt tikai pie lieliem datu apjomiem (liels interneta veikala apmeklējums), tā eksperts.

«Uzbāzīgas» reklāmas rada lielus zaudējumus

Nesaistošas un «uzbāzīgas» reklāmas rada lielus zaudējumus tādiem interneta «milžiem» kā Google un Facebook. Arvien vairāk lietotāju izmanto reklāmas bloķēšanas programmas (Ad Blocker), lai izvairīties no reklāmas internetā.

Pēc dažu ekspertu aplēsēm, 2020.gadā tiks lejupielādētas vairāk nekā 100 miljoni programmas. 2016.gadā tika lejupielādētas 44 miljoni reklāmas bloķēšanas programmas.

Eksperti paredz, ka darba devēji izsludinās vakances uz blogeru amatiem

«Daudzi uzņēmumi pietiekami sen praktizē Influencer mārketinga izmantošanu, jo tas jau ir pierādījis savu efektivitāti. Dati pārliecinoši rāda, ka cilvēki vairāk uzticas ekspertu padomiem vai sabiedrībā populāriem cilvēkiem, nekā reklāmai,» skaidro digitālā mārketinga nodaļas vadītājs.

Šobrīd viedokļu līderiem sekotāju skaits YouTube un Facebook kanālos pārsniedz daudzu žurnālu un avīžu tirāžas, tāpēc, kā norāda Volvenkinsnav brīnums, ka uzņēmumi tik aktīvi vēlas izmantot šo iedarbīgo kanālu.

Kas ir papildinātā realitāte?

Eksperts atzīst, ka uzņēmēji meklē arvien jaunas un efektīvas iespējas, kā var prezentēt un pasniegt savu produktu internetā. Papildinātā realitāte ir lielisks veids, kā var to izdarīt.

Volvenkins stāsta: «Piemēram, pērkot skapi, klients vēlētos saprast, kā tas izskatīsies istabā. Vairākas kompānijas pasaulē jau šobrīd piedāvā inovatīvu risinājumu, kas strauji iekaro popularitāti. Pateicoties papildinātajai realitātei, daži mēbeļu tirgotāji piedāvā iespēju «ievietot» šo skapi nepieciešamajā istabā pirms iegādāties. Klientam tikai nepieciešams ieslēgt mobilā telefona kameru un pavērst to pret vietu, kur vēlas ievietot skapi.» iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs piebilst, ka spēle PokemonGo ir viens no papildinātās realitātes piemēriem.


Pievienot komentāru

  1. McB teica:

    Žvankstēšanas experc.

Valdgales ugunsgrēku notur iekšpus izveidotā perimetra; sasaukta Krīzes vadības padomes sēdē

Glābējiem nakts laikā izdevies noturēt Valdgales pagastā izcēlušos ugunsgrēku iekšpus izveidotā perimetra, uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Lursoft: Ēdināšanas joma Latvijā – cik apgroza, nopelna un nodokļos samaksā nozares līderi

Vai ēdināšanas nozares uzņēmumi Latvijā patiesi strādā ar zaudējumiem un kāds ir to nodokļu pienesums, pētījumā centies noskaidrot Lursoft, apkopojot datus par nozares uzņēmumu darbību pēdējo trīs gadu laikā.

Polijas Seims steidz nomainīt nepiekāpīgo Augstākās tiesas priekšsēdētāju

Polijā turpinoties reformām tiesu varā, ko asi nopēlusi daļa sabiedrības un Eiropas Komisija, likumdevēji nolēmši paātrināt Augstākās tiesas priekšsēdētājas, skaļas reformu pretinieces nomaiņu.

Olaines cietuma teritorijā plāno būvēt IeVP un VPD personāla mācību centru

Lai nodrošinātu visām Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta personāla grupām atbilstošu apmācību infrastruktūru un iespējas, Olaines cietuma teritorijā iecerēts izbūvēt ieslodzījuma vietas paraugkorpusu, kā arī mācību centru, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas Korekcijas dienesti koncepcijas projekts.

Pēc žurnālistu materiāliem policija sākusi pārbaudi par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Valsts policija sākusi pārbaudi pēc žurnālistu publicētajiem materiāliem par pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu.

Bulgārija noraida migrantu atpakaļuzņemšanu no Rietumeiropas

Bulgārijas parlaments pieņēmis tiesību normu, kas valdībai liedz parakstīt divpusējus nolīgumus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm par tādu ieceļotāju atpakaļuzņemšanu, kuri bloka teritorijā iekļuvuši caur Bulgāriju, bet pēcāk valsti pametuši.

Karstuma vilnis Latvijā turpināsies, vietām gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes

Šajā nedēļā karstums Latvijā neatkāpsies – dienas būs sutīgas un arī naktīs gaiss vietām neatdzisīs vairāk par +20 grādiem. Gandrīz katru dienu kādā no reģioniem varēs novērot lietu un pērkonu.

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Jaunākie komentāri