Eksperts par tiesvedību pret Fliku: viena pagale nedeg

Bertolts Fliks

Nepamet sajūta, ka prasības pieteikuma sacerētāji tiesvedībā pret nacionālās aviokompānjas airBaltic bijušo prezidentu Bertoltu Fliku cer uz viņa rēķina norakstīt visus esošos un potenciālos zaudējumus. Arī tādus, kas radušies citu neizdarības dēļ, norāda aviācijas eksperts Tālis Linkaits.

«Tāpēc, neredzot padziļinātu skaidrojumu, uzskatu, ka prasības apjoms ir pārspīlēts, lai uzlabotu aviokompānijas gada pārskatu un nostiprinātu valsts sarunu pozīciju pret Fliku un aiz viņa stāvošiem bijušajiem kompānijas finansētājiem. Domāju, ka šī tiesvedība būs ilgstoša, tā nenāks par labu centieniem piesaistīt kompānijai investoru. Rezultāts būs kāds kompromiss, visām pusēm nosēžoties pie sarunu galda,» savā blogā pauž Linkaits, komentējot Rīgas apgabaltiesā sākto tiesvedību, kurā Fliku vaino gan neizdevīgu līgumu slēgšanā, gan par fiktīvu saistību uzņemšanos.

Viņaprāt, zaudējumus kompānijai tāpat radījis noslēgtais akcionāru līgums starp Latvijas valsti un Baltijas aviācijas sistēmām (BAS), kas nekritiski un neproporcionāli piešķīris pārāk lielas tiesības privātajam akcionāram rīkoties ar kompānijas mantu. Ne bez vainas ir arī airBaltic padomes locekļi, kas pārraudzīja kompānijas valdes locekļa darbību un nebija spējīgi izveidot tādu pārraudzības sistēmu, kas novērstu «ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu, slēdzot līgumus ar sev piederošām un saistītām kompānijām». Zaudējumus, pēc eksperta domām, radīja arī valsts kapitāla daļas turētājs – Satiksmes ministrija, kas iecēla profesionāli neatbilstošus, bet politiski angažētus padomes locekļus, kā arī akcionārs – Latvijas valsts, kas nespēja savlaicīgi rast risinājumu kompānijas pamatkapitāla palielināšanai 2011.gadā.

Nedrīkst aizmirst arī par tiesvedībām, kas ir vai notiks starp valsti un airBaltic bijušajiem akcionāriem un finansētājiem, kuru pamatā bija, viņaprāt, stratēģiski nepārdomātā airBaltic akciju konfiscēšana BAS ar Latvijas krājbankas pagaidu administratora rokām.

«Viena pagale nedeg un kompānijā noteikti būtu jāiegulda mazāk Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļu, ja arī valsts no savas puses būtu rīkojusies kā krietns un rūpīgs saimnieks,» rezumē Linkaits.

BNN jau vēstīja, ka Rīgas apgabaltiesā sākta tiesvedība par Flika apzināti kaitnieciskām darbībām, pildot vienīgā valdes locekļa pienākumus Latvijas nacionālajā lidsabiedrībā airBaltic, piemēram, par kompānijai neizdevīgu līgumu noslēgšanu un fiktīvu saistību uzņemšanos pret Investbank.

Ref: 102.000.102.2475

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!