Eksperts: Pēdējo mēnešu pozitīvie dzimstības rādītāji Igaunijā vēl nenozīmē pastāvīgu demogrāfisko pieaugumu

Lai gan pēdējos mēnešos Igaunijā novērojama lielāka dzimstība nekā mirstība, eksperts teic – ir par agru, lai teiktu, ka Igaunijā dabiski palielinās populācija.

Aizvadītajā septembrī piedzimuši 1 226 jaunie igauņi, bet mūžībā devušies 1 177 cilvēki, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tomēr Igaunijas Statistikas biroja vecākais analītiķis Alis Tammurs (Ali Tammur) gan norāda – dzimstībai un mirstībai ir sezonāls raksturs, dzimstībai pieaugot vasarā, bet mirstībai palielinoties ziemā un rudenī. Līdz ar to pašlaik novērojamais pozitīvais demogrāfiskais pieaugums, iespējams, vairs nebūs redzams gada beigās.

Tammurs teic – lai gan pēdējo piecu gadu laikā samazinājies reproduktīvā vecumā esošo sieviešu skaits, dzimstības rādītāji aizvien ir stabili, kas nozīmē to, ka sievietes izvēlas radīt vairāk bērnu.

Eksperts paredz, ka Igaunija varētu pieredzēt pozitīvu demogrāfisko pieaugumu, kad reproduktīvo vecumu sasniegs 21.gs. sākumā dzimušie.

Lasiet arī: Latvijā sieviešu vidējais vecums, dzimstot pirmajam bērnam, ir trešais zemākais ES

Aizvadītajā Igaunijas iedzīvotāju skaits palielinājās par 0,4%, kamēr Latvijā tas samazinājās par 0,81%. Tāpat vidējais mūža ilgums Latvijā ir par trim gadiem īsāks nekā Igaunijā. Turklāt Igaunijas Statistikas birojs paredz, ka tuvāko divu gadu laikā atgriezīsies vairāk nekā puse no Igaunijas emigrantiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas