Eksperts: Ukraina drīzumā plāno dot triecienu Krimas tiltam

Ir informācija, ka Ukraina drīzumā plāno dot triecienu Krimas tiltam, intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kapteinis Jānis Slaidiņš.

Viņš norādīja, ka bruņojuma ziņā Ukrainai ir šāda iespēja un tas būtu morāls pacēlums valstij, ja operācija izdotos, vēsta lsm.

Slaidiņš stāstīja, ka Krimas tilta sabojāšana būtu liels trieciens Krievijai, jo pa to tiek piegādātas rezerves visam dienvidu virzienam.

Vienlaikus arī Krievijas puse cenšas uzturēt augstu kaujas intensitāti, turot Ukrainas spēku rezerves nepārtrauktā saspringumā. Tāpat arī Baltkrievijā notiek militārās mācības. Pēc Slaidiņa teiktā, mācību mērķis ir saistīt Ukrainas spēku rezerves līdzās Baltkrievijas robežai, tāpat vājinās arī citi frontes sektori, ja Ukrainas spēku rezerves ir sadalītas. Krievija to izmantos, lai varētu pāriet plašā pretuzbrukumā.

Lasiet arī: BNN jautā | Vaidere: Krievija tēlo, ka piedalās miera sarunās ar Ukrainu

BNN jau vēstīja, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā aizritējuši vairāk nekā divi mēneši. Maskavas aizsāktais vardarbības vilnis ir padzinis no mājām ceturto daļu no 41 miljona Ukrainas iedzīvotāju. Bēgļu gaitās uz ārzemēm, tostarp Latviju, devušies vairāk nekā 5,1 miljons cilvēku.

Šobrīd vissmagāk klājas ielenktajiem Mariupoles iedzīvotājiem Azovstaļ rūpnīcas bunkuros, kā arī iebrucēju okupēto teritoriju iedzīvotājiem un vairākiem simtiem tūkstošu cilvēku, kuri, kā norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, deportēti uz Krieviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas