Ekspertu ieteikumi drošam svētku laikam

Līdz ar pirmās sveces aizdegšanu Adventes vainagā ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tas neizbēgami nozīmē arī to, ka tuvojas gada košāko ballīšu periods, kas noslēgsies jau jaunajā 2019.gadā. Lai svētku laiks paliktu atmiņā tikai ar priekpilniem pārsteigumu mirkļiem, apdrošināšanas sabiedrības Seesam eksperti aicina neaizmirst par drošību un ir sagatavojuši ieteikumus drošam svētku laikam.

Nelūgti viesi

Kamēr atrodaties ārpus mājas, Jūsu īpašums ir daudz apdraudētāks, tas attiecas arī uz svētkiem un brīvdienām. Seesam dati liecina, ka svētku periodā ielaušanās dzīvokļos un privātmājās laupīšanas nolūkos notiek pat līdz četrām reizēm biežāk nekā ikdienā. Lai pasargātu savu mājokli no neaicinātiem viesiem, eksperti iesaka parūpēties par sava īpašuma drošību, atstājot iespēju tikai Ziemassvētku vecītim Jūs apciemot caur skursteni. Aizslēgtas durvis, atrodoties arī mājoklī, aprīkota dzīvesvieta ar signalizāciju, izturīgas un kvalitatīvas durvis un slēdzenes, pastkastīte, kas neļauj pārliecināties par Jūsu ilgstošu prombūtni – šie ir tikai daži no drošības aspektiem, par kuriem jāatceras gan ikdienā, gan svētku reizē.

Uguns vara

Neviens nevēlas nepatikšanas svētku laikā, taču nereti tās piezogas nemanot un var būt īpaši nepatīkamas, ja saistītas ar uguni. Seesam eksperti norāda, ka baudot svētkus sveču gaismā ir jāpārliecinās, ka sveces novietotas drošā attālumā no viegli uzliesmojošiem objektiem. Vienlaikus jāatceras, ka eglīte, kura ilgstoši rotājusi Jūsu viesistabu, bet nav uzņēmusi nepieciešamo mitrumu, var uzliesmot dažu sekunžu laikā, pāverot ceļu liesmām uz visu īpašumu. Uzmanīgiem jābūt arī ar elektrisko lampiņu virtenēm – viena bojāta lampiņa var radīt īssavienojumu, kas sausu eglīti vienā mirklī var pārvērst liesmojošā objektā. Tāpēc dodoties ārpus mājas vai pie miega ne tikai parūpējaties, lai sveces tiktu nopūstas, bet arī neatstājiet gaismas virtenes degošas un pirms to lietošanas pārliecinieties, ka visas lampiņas virtenē ir darba kārtībā.

Pirotehnikas skaistums un posts

Tuvojoties Jaunajam gadam, aizvien biežāk tumšos vakarus izgaismo ugunspuķes jeb salūts. Visā pasaulē salūts šajā svētku periodā savu kulmināciju sasniedz tieši Vecgada vakarā, taču tam nereti seko arī nelaimes gadījumi, kam par iemeslu ir pirotehnikas lietošanas noteikumu neievērošana. Ja plānojat paši iepriecināt svētkos sevi un savus tuvos ar salūtu, iegādājieties to tikai specializētos veikalos, iepazīstieties ar lietošanas pamācību, ievērojiet vēja ātrumu un virzienu, lai pasargātu sevi, tuviniekus un apkārtējos īpašumus. Vienlaikus Seesam eksperti iesaka iedzīvotājus sakārtot balkonus un terases, lai svētku salūts nenestu līdzi ugunsnelaimi. Novācot viegli uzliesmojošus priekšmetus no balkona, Jūs pasargājat savu īpašumu gadījumos, ja nu kaimiņa šautā salūta raķete maina savu lidojuma virzienu un piezemējas uz Jūsu balkona.

Drošs mājoklis

Plīsušas ūdens trubas un piloši griesti var sabojāt jebkurus dienu un ja nu tā ir svētku diena, tad ilgi gaidītā brīža prieks ir zudis. Apdrošināšanas sabiedrības Seesam dati liecina, ka tieši ar šo risku – ūdens un kanalizācijas sistēmas avārijām – mājokļa īpašniekiem nākas saskarties šajā svētku laikā visbiežāk. Svētku laikā vandālisma rezultātā nereti notiek arī īpašuma bojāšana, bet ir arī reizes, kad gadās pašam nodarīt bojājumus kaimiņa īpašumam. Varam piedomāt un ievērot drošības pasākumus, taču ne visu varam novērst. Tāpēc tuvojoties eglīšu, sveču un piparkūku smaržu pielietām dienām ir vērts apdrošināt savu īpašumu, jo tas ir vienīgais veids, kā šādās negaidītās situācijās, gūt atbalstošu plecu un finanšu spilvenu. Apdrošināts mājoklis ir arī drošs mājoklis.

Traumas un lūzumi

Svētku laikā arī mediķiem darba netrūkst. Seesam eksperti norāda, ka nelaimes gadījuma rezultātā visbiežāk klienti šajā svētku periodā saskaras ar kaulu lūzumiem un citām traumām. Taču ir arī nopietnāki gadījumi, kad svētku svinības beidzas ar ķermeņa sakropļojumu, ar kuru cietušajam pēc tam jāsadzīvo visu mūžu. Bieži traumu iemesli ir neuzmanības dēļ – paslīdēšana, kritiens no krēsla, griezta brūce gatavojot salātus, neveikla šampanieša pudeles atvēršana. Mediķi gan norāda, ka nākas sastapties arī ar situācijām, kad pie vainas ir pārgalvība un alkohola lietošana. Tāpēc svētkos ievērojiet mērenību it visā, lai saglabātu svētku noskaņu sev un tuvajiem visā to garumā.

Ziemassvētki ir brīnumu laiks. Ticēsim tiem, gaidīsim svētkus un pavadīsim to kopā ar saviem tuvajiem. Taču sargāsim gan sevi, gan savu īpašumu, lai svētku laika miers un prieks nepagaist pārgalvības vai neuzmanības dēļ.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas