bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

Ekspremjera Emša uzņēmumu tur aizdomās par būtiskiem pārkāpumiem bīstamo atkritumu apsaimniekošanā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Indulis Emsis

Valsts vides dienests (VVD) ir sācis administratīvo lietvedību par darbību bez finanšu nodrošinājuma pret bīstamo atkritumu apsaimniekotāju SIA Eko Sistem Serviss, kura līdzīpašnieks ir arī ekspremjers, viens no Latvijas Zaļās partijas dibinātājiem Indulis Emsis.

Kā informē VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča, VVD Daugavpils reģionālā vides pārvalde konstatējusi būtiskus pārkāpumus bīstamo atkritumu apsaimniekotāja Eko Sistem Serviss darbībā, jo uzņēmums turpināja savākt bīstamos atkritumus, ignorējot Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikto prasību par finanšu nodrošinājuma nepieciešamību. Bukleviča skaidro, ka šāda rīcība tiek uzskatīta par darbību bez B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas.

Viņa norāda, ka arī iepriekš uzņēmumam Eko Sistem Serviss vairākkārt bijuši pārkāpumi, ilgstoši uzglabājot bīstamos atkritumus, kas pārsniedz B kategorijas atļaujā noteikto vienlaicīgi uzglabājamo daudzumu. Par to uzņēmums ticis administratīvi sodīts.

«Patlaban VVD Daugavpils pārvalde ir sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību par darbības veikšanu bez B kategorijas atļaujas. Par šādu pārkāpumu juridiskajām personām var uzlikt naudas sodu no 500 eiro līdz 2 900 eiro,» stāsta Bukleviča.

VVD pārstāve skaidro, ka Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikts, ka atkritumu apsaimniekotājam, kas veic atkritumu pārvadāšanu un uzglabāšanu, visu izsniegtās atļaujas darbības laiku jābūt spēkā esošam finanšu nodrošinājumam, kas garantē līdzekļu esamību gadījumā, ja uzņēmums nevar izpildīt savas saistības un valstij jāiesaistās uzkrāto un nepārstrādāto atkritumu savākšanā un apsaimniekošanas organizēšanā.

Darbības veikšana bez finanšu nodrošinājuma tiek uzskatīta par darbības veikšanu bez atļaujas. Tas ir rupjš atkritumu apsaimniekošanas normatīvo aktu pārkāpums, uzsver VVD.

VVD Daugavpils pārvaldes pārraudzībā esošajā teritorijā patlaban no 73 uzņēmumiem, kuri saņēmuši B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas vai atkritumu apsaimniekošanas atļaujas un kuriem jābūt spēkā esošam finanšu nodrošinājumam, informāciju par to nav iesnieguši 33 uzņēmumi, piebilda Buklēviča.

Vairāki no tiem ir vērsušiem VVD Daugavpils pārvaldē ar paskaidrojumiem, ka apdrošināšanas kompānijas un kredītiestādes atteikušās izsniegt pirmā pieprasījuma garantijas vēstules vai apdrošināšanas polises.

«Normatīvais regulējums neparedz finanšu nodrošinājuma iesniegšanas termiņa pagarināšanu, tāpēc vides inspektori, kontrolējot atkritumu apsaimniekotāju darbību, šim faktam turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību un, ja uzņēmumam tāda nebūs, piemēros normatīvajos aktos noteiktos piespiedu mehānismus un administratīvos sodus,» teic Bukleviča.

VVD aicina uzņēmumus, kas rada atkritumus un nodod tos atkritumu apsaimniekotājiem, un iedzīvotājus nesadarboties ar tādiem atkritumu apsaimniekotājiem, kuri nepilda Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteikto prasību par finanšu nodrošinājuma nepieciešamību, norādīja VVD pārstāve.

Emsis aģentūrai LETA neko par Eko Sistem Serviss pārkāpumiem nevarēja komentēt, jo viņš jau pirms gadiem septiņiem esot «atkratījies no tā uzņēmuma». «Esmu pārsteigts, ka uzņēmums nav sakārtojis dokumentus. Šajā uzņēmumā negūstu labumu,» apgalvoja ekspremjers.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Eko Sistem Serviss apgrozījums pagājušajā gadā bija 41 568 eiro, kas bija par 58% mazāk nekā 2017.gadā. Uzņēmums pērn strādājis ar 10 462 eiro zaudējumiem, savukārt vēl gadu iepriekš tas nopelnījis 16 905 eiro.

Uzņēmuma dalībnieki ir Aleksandrs Jevtušoks, kuram pieder 50% uzņēmuma daļu, savukārt Ērikam Trukšānam un Emsim pieder pa 25% uzņēmuma daļu katram.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->