Ekspremjere neatbalsta Viņķeles izslēgšanu no Vienotības

Ilze Viņķele un Laimdota Straujuma

Bijusī Ministru prezidente un partijas Vienotība valdes locekle Laimdota Straujuma neatbalsta deputātes Ilzes Viņķeles izslēgšanu no partijas.

Telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes Straujuma norādīja, ka neatbalsta biedru izslēgšanu, īpaši laikā kad notiek gatavošanās partijas kongresam, tiks pārvēlēta valde un jauns partijas priekšsēdētājs.

Viņa uzsvēra, ka pašlaik Vienotības valdes darba kārtībā nav jautājums par biedru izslēgšanu.

Straujuma uzskata, ka partijā ir jāsaglabā viedokļu dažādība.

Vienotības Ētikas komisija nolēmusi rosināt partijas valdi izslēgt no politiskā spēka deputāti Viņķeli, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Komisijas pārstāvji šo lēmumu izvairījās komentēt. Ētikas komisijas lēmumi ir rekomendējoši. Par politiķu izslēgšanu no partijas jālemj politiskā spēka valdei.

Saistībā ar iespējamo biedru izslēgšanu no partijas, no amata atkāpusies Vienotības Ētikas komisijas vadītāja Alma Eihentāle. Viņa esot atkāpusies no amata saistībā «ar veikto politisko spiedienu» lietā par Viņķeles un Lolitas Čigānes izslēgšanu un Ētikas komisijas pieņemto lēmumu izslēgt no partijas Viņķeli laikā, kad Eihentāle nolēma nepiedalīties šī lēmuma pieņemšanā ētisku apsvērumu dēļ.

Iesniegumus partijas valdei ar aicinājumu izskatīt Viņķeles un Čigānes izslēgšanu no partijas iesniedza Liepājas, Neretas un Rēzeknes nodaļa, kā arī 12 Rīgas nodaļas biedri. Pēc vairāku partijas nodaļu iesnieguma partijas valde 15.februārī skatīja šo jautājumu, tomēr nolēma to nodot vērtēšanai Ētikas komisijai. Toreiz valdes sēdē balsojuma par izslēgšanu neesot bijis.

Partijas aizejošā līdere Solvita Āboltiņa toreiz skaidroja, ka Viņķelei un Čigānei pārmesta partijas statūtu neievērošana. Proti, partijas valdes un frakcijas lēmums saistībā ar Valsts prezidenta vēlēšanām paredzēja – situācijā, kad paliks viens no koalīcijas kandidātiem uz šo amatu, visa Vienotības frakcija atbalstīs vienu kandidātu. Tomēr Čigāne un Viņķele esot pieņēmušas citu lēmumu. Deputātēm arī pārmesta atbalsta paušana Mārim Kučinskim vēl pirms nominēšanas premjera amatam, sacīja Āboltiņa.

Viņķele un Čigāne pārstāv tā dēvēto Vienotības Saeimas frakcijas opozicionāru sešinieku, kas valdības veidošanas laikā uzstāja uz nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK dalību koalīcijā, kā arī neatbalstīja partijas līderes Āboltiņas kandidatūru premjera amatam. Arī citos jautājumos «sešinieks» mēdza neatbalstīt partijas vadības lēmumus.

Ref: 102.000.102.12515

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas