Elektroapgāde traucēta vēl apmēram 3 000 Sadales tīkls klientu

Sadales sistēmas operators Sadales tīkls novērsis lielāko daļu elektrotīkla bojājumu, kurus svētdien, 27.oktobrī, izraisīja spēcīgais vējš, taču pirmdien, 28.oktobrī, ap plkst. 6.30 elektroapgādes traucējumi bijuši vēl apmēram 3 000 klientu visā Latvijā, pavēstīja uzņēmumā.

Lielākie postījumi elektrotīklā reģistrēti Vidzemē un kopumā diennakts laikā visā Latvijā novērsti 200 vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrotīkla bojājumi.

Pēc Sadales tīkla pārstāvju vēstītā, elektrotīkla bojājumi pārsvarā ir lokāla rakstura – gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, ieķērušies vēja nolauztie koku zari, sarauti gaisvadu elektrolīniju vadi un bojāti balsti, izraisot elektroapgādes traucējumus klientiem.

Svētdien plašākos elektroapgādes pārtraukumus izraisīja tehnoloģiski traucējumi Augstsprieguma tīkls 110kV (kilovoltu) apakšstacijās Limbaži, Salacgrīva, Aloja, Rūjiena, Ērgļi un Aiviekste, kas vienlaicīgi radīja elektroapgādes pārtraukumus vairākiem tūkstošiem Sadales tīkla klientu dažādos Vidzemes novados.

Elektrotīkla bojājumu novēršanā iesaistītas 130 elektromontieru brigādes un, lai noņemtu elektrolīnijas vados ieķērušos koku zarus, iegāztus kokus, savienotu trūkušos gaisvadu elektrolīniju vadus un nomainītu balstus, intensīvs darbs turpināsies arī pirmdien.

«Elektrotīkla bojājumu novēršanā ir mobilizēti visi resursi, personāls, tehnika un materiāli. Darbs norit veiksmīgi un tas apliecina, ka iepriekšējos gados ieguldītais darbs un investīcijas elektrotīkla atjaunošanā un uzturēšanā ir veiktas efektīvi. Mūsu personāls strādā glābšanas dienesta apstākļos. Kad vēja laikā saimnieks pat suni nelaiž laukā, elektromontieri brauc meklēt elektrotīkla bojājuma vietu, kāpj gaisvadu elektrolīniju balstos un savieno trūkušos gaisvadu elektrolīniju vadus,» pauž Sadales tīkla izpilddirektors Sandis Jansons.

Viņš arī norāda, ka vakar izdevās novērst lielāko daļu no elektrotīkla bojājumiem, bet diennakts tumšajā laikā elektrotīkla dispečeri turpināja veikt pārslēgumus elektrotīklā, lai atjaunotu elektroapgādi visiem klientiem. «Šodien situācija elektroapgādē būs mainīga, jo līdz ar saullēktu turpināsim novērst vēja radītos bojājumus. Klientiem jāņem vērā, ka bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga un, lai novērstu elektrotīkla bojājumus, brigādēm nāksies atslēgt papildu elektrolīniju posmus.»

Sadales tīkls aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektrolīnijām, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo tas var apdraudēt dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē Sadales tīklu, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot – 112.

Kopumā plašās spēcīgā vēja darbības zonas dēļ un reģistrētajiem tehnoloģiskajiem traucējumiem Augstsprieguma tīkla elektrotīklā svētdien, 27.oktobrī, vētras kulminācijas brīdī elektroapgādes traucējumi īslaicīgi bija aptuveni 40 000 Sadales tīkla klientu.

Pēc provizoriskiem datiem, svētdienas vētra Latvijā kopumā radīja lielākos postījumus kopš 2017.gada 12.augusta, kad plosījās spēcīgs pērkona negaiss.

Daudzviet Vidzemē dienvidrietumu un pēc tam rietumu vēja ātrums brāzmās pārsniedza 25 m/s, Salacgrīvas ostā sasniedzot pat 30 m/s. Oficiālajās novērojumu stacijās stiprākās vēja brāzmas bija 25 m/s Ainažos un Daugavgrīvā, 26 m/s Valkā un 27 m/s Priekuļos. Privātajās meteostacijās reģistrētas brāzmas līdz 25 m/s Alūksnē, 28 m/s Smiltenē un 30 m/s Salacgrīvas ostā.

Kurzemes, Zemgales un Latgales lielākajā daļā vēja maksimālais ātrums brāzmās bija 19–24 m/s, atklātas jūras krastā Kurzemē tas vietām sasniedza 25–27 m/s.

Lasiet arī: VUGD saņēmis vairāk nekā 170 izsaukumu saistībā ar vēja radītajiem postījumiem

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas