Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā kritusies par 10%

Aizvadītajā nedēļā vidējās elektroenerģijas cenas samazinājās visos Baltijas tirdzniecības apgabalos. Latvijas un Igaunijas tirdzniecības apgabalos vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 10% un bija 33,81 Eur/MWh, ziņo AS Latvenergo.

Lietuvā cena samazinājās par 11% līdz 34,51 Eur/MWh. Tajā pašā laikā Nord Pool nedēļas vidējā sistēmas cena pieauga par 19% līdz 29,66 Eur/MWh.

Iepriekšējā nedēļā vēsāku laikapstākļu dēļ elektroenerģijas pieprasījums visā Nord Pool reģionā pieauga par 6%. Nedēļas sākumā novērota augsta vēja staciju izstrāde, taču pārējās dienās izstrāde būtiski samazinājās, tādēļ Nord Pool sistēmas cenas pieauga.

Kā skaidro Latvenergo, Baltijā elektroenerģijas cenas samazinājumu galvenokārt veicināja augstāka izstrāde – pieaugošie vēja un hidroelektrostaciju izstrādes apjomi, kā arī par 24% mazākas enerģijas plūsmas no Somijas un par 32% zemākas no Krievijas.

Aizvadītās nedēļas pirmdienas naktī visā Nord Pool reģionā, izņemot Norvēģijas tirdzniecības apgabalu, novērotas negatīvas ikstundas elektroenerģijas cenas.

Iemesls bija augsta vēja staciju izstrāde, mazāks pieprasījums svētku dēļ, kā arī zemas elektroenerģijas cenas Vācijā.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 8 564 GWh,  izstrādes apjomi pieauga līdz 8 838 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2% un tika patērētas 506 GWh, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Igaunijā patēriņš pieauga par 1% līdz 157 GWh. Latvijā patēriņš bija par 1% lielāks, kopā patērētas 136 GWh. Lietuvā patēriņš samazinājās par 7% līdz 213 GWh.

Aizvadītajā nedēļā Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 13% un bija 315 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde bija lielāka par 17%, iepriekšējā nedēļā saražotas 174 GWh. Igaunijā ražošanas apjomi arī pieauga par 13% līdz 63 GWh, Lietuvā elektroenerģijas izstrāde palielinājās par  7% un bija 78 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 127%, salīdzot ar iepriekšējo nedēļu, Igaunijā – 40%, bet Lietuvā – 37%.

Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā tika saražoti 62% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas