Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieaugusi par 24,2%

Aizvadītajā nedēļā visā Nord Pool reģionā elektroenerģijas vidējā cena palielinājās. Baltijas valstīs vidējā elektroenerģijas cena bija vienāda – 39,54 Eur/MWh, un, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, tā pieauga par 24%, informē Latvenergo.

Nord Pool nedēļas vidējā sistēmas cena palielinājās vairāk nekā divreiz no 14,82 Eur/MWh līdz 24,50 Eur/MWh. 

Nord Pool reģionā, pieaugot pieprasījumam, elektroenerģijas cenu  kāpumu galvenokārt ietekmēja vēsāki un sausāki laikapstākļi. Turklāt iepriekšējā nedēļā reģionā bija par 41% zemāka vēja staciju izstrāde. Aizvadītās nedēļas beigās Zviedrijā viens no atomelektrostacijas energoblokiem ar uzstādīto jaudu 881 MW pēc 45 darbības gadiem pārtrauca savu darbu. Savukārt Baltijā cenu pieaugumu ietekmēja augstākas cenas kaimiņvalstīs, kā arī zemākas enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 apgabala.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš bija augstāks – 8 946 GWh, arī izstrādes apjomi pieauga līdz 9 423 GWh.

Aizvadītājā nedēļā Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2% – līdz 526 GWh. Igaunijā patēriņš samazinājās par 2% līdz 164 GWh, Latvijā patēriņš samazinājās par 4% līdz 133 GWh, bet Lietuvā patēriņš samazinājās līdz 229 GWh, un tas ir par 2% mazāk nekā nedēļu iepriekš.

Pagājušajā nedēļā kopējā Baltijas elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 3% līdz 220 GWh, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 16%, tika saražotas 72 GWh. Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 9% līdz 75 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 1% līdz 73 GWh.

Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 54%, Igaunijā 46%, bet Lietuvā 32%. Baltijas valstīs aizvadītajā nedēļā saražoti 42% no reģionā patērētā elektroenerģijas daudzuma.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. A kā ar minimālo algu mūsu valstī? Jūs gadījumā neesat pamanījuši kad inflācija ātrums salīdzinot ar mūsu min algu ir kā lambordzini sacenstos ar žiguli.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas