bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 12.12.2019 | Vārda dienas: Iveta, Otīlija
LatviaLatvija

EM: Būvniecības pakalpojumu kvalitāte pērn novērtēta ar 71% no 100%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pagājušajā gadā būvniecības nozarē sniegto pakalpojumu kvalitāte novērtēta ar 71% no 100%, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) mājaslapā publiskotā informācija par Būvniecības nozares kvalitātes indeksu.

Būvniecības nozares kvalitātes indekss pagājušajā gadā tika aprēķināts pirmo reizi, un rezultātu diapazons starp posmiem nav liels – visaugstākais vērtējums izteikts par posmu Būvdarbi (74%), tālāk ir posms Priekšdarbi (72%), kam seko posms Projektēšana, kurš saņēmis 69% no kopējā iespējamā vērtējuma, un viszemākais vērtējums ir 68% posmā Uzraudzība.

Būvniecības nozares kvalitātes indeksa pētījumā piedalījās respondenti no 167 organizācijām – gan būves pasūtītāji no privātā un publiskā sektora, gan būvnieki, būvmateriālu pārdevēji, būvuzraugi, būvvaldes un citas iesaistītās puses, no kurām 132 respondenti sniedza detalizētus vērtējumus par dažādu saņemto un sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Pakalpojumu vērtējums (skalā no 0 līdz 10) ir diapazonā no 6,46 (būves arhitektūra (mets, skices, tehniskais projekts)) līdz 7,92 (darba rīki, tehnika). Visaugstāk novērtēti būvmateriālu, darba rīku un tehnikas ražotāji un pārdevēji, kā arī elektro, vājstrāvu tīklu, apkures un ventilācijas būvdarbi, un būvprojekta ekspertīzes pakalpojumi. Viszemāko novērtējumu saņēmuši ūdenssistēmas, kanalizācijas projektēšanas, autoruzraudzības, būvprojekta vadības un izstrādes, un būves arhitektūras (mets, skices, tehniskais projekts) pakalpojumu sniedzēji, kā arī būvvaldes un būvniecības valsts kontroles birojs.

Pakalpojumu sniedzēju pašvērtējums ir augstāks par to saņemto novērtējumu no pakalpojumu saņēmēju puses gandrīz visās pakalpojumu grupās. Vislielākā vērtējumu starpība ir autoruzraudzības pakalpojumu sniedzējiem (pašvērtējums ir par 1,8 punktiem augstāks par saņemto ārējo vērtējumu) un būvvaldēm (pašvērtējums ir par 2,8 punktiem augstāks par saņemto ārējo vērtējumu).

Kopumā 2018.gadā būvniecības pakalpojumu sniedzēji ir viszemāk vērtēti saistībā ar to spēju plānot un ievērot termiņus, taču būvniecības posmu ietvarā rezultāti atšķiras – uzraudzības posma pakalpojumiem ir zemāk novērtēta pakalpojumu sniedzēju sadarbība (reaģēšanas laiks un komunikācija), savukārt projektēšanas posmā – resursi (komandas kapacitāte jeb darbaspēka atbilstība veicamā darba apjomam).

Visbiežāk būvniecības nozares organizācijas pētījumā norāda uz kvalificēta darbaspēka trūkumu kā lielāko nozares kvalitāti ietekmējošo faktoru tuvāko 12 mēnešu laikā. Darbaspēka trūkumu organizācijas iesaka risināt ar izglītības sistēmas uzlabošanu un ārvalstu darbaspēka piesaisti. Papildus darbaspēka trūkumam, gan pētījuma metodoloģijas, gan anketēšanas ietvaros būvniecības nozares organizācijas ir viszemāk vērtējuši būvvaldes, kuru kopējā komunikācija, spēja ievērot termiņus un reaģēšanas laiks ir zemāk novērtēti gan pētījuma ietvaros īstenotajā aptaujā, gan individuālajās intervijās.

Būvniecības nozares kvalitātes indeksa metodoloģija tika izstrādāta 2018.gadā, sadarbojoties vairāk nekā 30 speciālistiem no dažādām būvniecības nozarēm un ekspertiem ar iepriekšēju pieredzi indeksu veidošanā ar mērķi izveidot ilgtspējīgu būvniecības nozares pakalpojumu kvalitātes monitoringa sistēmu.

Ņemot vērā, ka Eiropas Savienības ietvaros kvalitātes indekss, kas veidots tieši būvniecības nozarei, neeksistē, indekss tika veidots, kombinējot dažādus elementus no jau eksistējošām vispārējām kvalitātes vērtēšanas metodoloģijām.


Pievienot komentāru

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.

Pēdējos piecos gados KP konstatējusi 16 karteļa vienošanās

Par smagāko pārkāpumu konkurencei KP šajās karteļu lietās piemērojusi naudas sodus 11,3 miljonu eiro apmērā, kas karteļu dalībniekiem jāiemaksā valsts budžetā.

Kariņš uzdevis Pūcem izvērtēt ASV sankciju ietekmi uz Ventspils domes darbību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 10.decembrī, ir izdevis steidzamu rezolūciju vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem.

NVD atgādina: Ārstniecības iestādēm jānodrošina pacientu pieraksts uz 2020.gadu

Tuvojoties gada nogalei, Nacionālais veselības dienests arvien vairāk saņem pacientu sūdzības par rindu veidošanas kārtības neievērošanu ārstniecības iestādēs, kas nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Igaunijā aicina potēt ukraiņu viesstrādniekus pret masalām

Igaunijas Veselības pārvalde izplatījusi ieteikumu uzņēmumiem, kuri nodarbina viesstrādniekus no Ukrainas, nodrošināt viņu vakcināciju saistībā ar slimības uzliesmojumu Ukrainā.

Lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas, veidos jaunu kompāniju

Ministru kabinets trešdien, 11.decembrī, ārkārtas sēdē nolēmis aicināt Saeimu steidzami veikt grozījumus likumā Par ostām ar kuriem valsts pārvaldībā tiktu pārņemtas Rīgas un Ventspils ostas.

ANO tiesā: Mjanmas līdere noliedz genocīdu pret rohindžām

ANO Starptautiskajā Tiesā Mjanmas līdere Auna Sana Su Či aizstāvējusi savu valsti pret pārmetumiem, ka tās vara pastrādājusi genocīdu pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

Komisija atbalsta grozījumus, kas ļautu Rīgas domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums nolēma konceptuāli atbalstīt likumu grozījumus, kas Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās ļautu pašvaldības domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt pakalpojumus Lembergam un iestādēm, kas pakļautas ASV sankcijām

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt nekādus finanšu pakalpojumus smagos noziegumos apsūdzētajam un ASV «melnajā sarakstā» iekļautajam Aivaram Lembergam.

Latvijā šogad ar fotoradariem konstatēti 3 179 vinjetes nemaksātāji

Ar fotoradaru palīdzību šogad konstatēti 3 179 kravas automašīnu vadītāji, kuri gan pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, gan nebija nopirkuši vinjeti jeb samaksājuši nodevu par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu.

Ugunsgrēks Tartu privātmājā paņem ģimeni

Ugunsgrēkā Tartu pilsētā gājusi bojā piecu cilvēku ģimene, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Banka Citadele iegādājas Baltijā strādājošo līzinga kompāniju UniCredit Leasing

Citadele banka iegādāsies 100% SIA UniCredit Leasing akciju, ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles, tādējādi iegūstot UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā.

Prognoze: Britu vēlēšanās uzvarēs Džonsona konservatīvie

Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kas gaidāmas ceturtdien, gaidāma premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvās partijas uzvara un parlamenta vairākum izcīnīšana, tā prognozē britu sabiedriskās domas pētnieki YouGov.

Veikti 20% no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projektēšanas Rail Baltica ietvaros

Pilnsabiedrība Bererix ir noslēgusi teritoriju, sliežu, pazemes telpu u.c. infrastruktūras topogrāfiskās izpētes un uzmērīšanas darbus.

Valdība par pašvaldību ministra rosināto Rīgas domes atlaišanu lems 17.decembrī

Valdība par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rosināto Rīgas domes atlaišanu lems otrdien, 17.decembrī.

Nākamgad ģimenes ārsta apmeklējums daļai iedzīvotāju varētu kļūt dārgāks

Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā.

Autovadītājiem: Šorīt ceļi ir slideni, jābrauc uzmanīgāk

Apledojums 11.decembra rītā apgrūtina braukšanu vietām Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ASV liedz Lembergam un ģimenei korumpētības dēļ ieceļot ASV

ASV Valsts Departaments noteicis smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam un viņa tuvākiem pieaugušiem ģimenes locekļiem aizliegumu ieceļot ASV, jo Vašingtona uzskata, ka Lembergs kā amatpersona bijis «iesaistīts apjomīgā korupcijā».

Šodien Latvijā sākas gripas epidēmija

Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

ReRe būve 1 nodevusi Valsts nekustamajiem īpašumiem Jaunā Rīgas teātra ēku

Pilnsabiedrība ReRe būve 1 otrdien, 10.decembrī, nodevusi VAS Valsts nekustamie īpašumi Jaunā Rīgas teātra ēku.

Valdība vienojas par atbalstu ES mērķim līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti

Valdība vienojās par Latvijas atbalstu Eiropas Savienības mērķim līdz 2050.gadam kļūt par vienu no pirmajiem reģioniem, kas sasniedz siltumnīcefekta gāzu emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti.

Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Lai arī Igaunijā par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvdarbiem izskanējušas bažas par iespējamu gala termiņa kavēšanu, Igaunijas ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzskata, ka darbi tiks pabeigti laikā līdz 2026.gadam.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!