bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 16.10.2019 | Vārda dienas: Daiga, Dinārs, Dinija
LatviaLatvija

EM: Būvniecības pakalpojumu kvalitāte pērn novērtēta ar 71% no 100%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pagājušajā gadā būvniecības nozarē sniegto pakalpojumu kvalitāte novērtēta ar 71% no 100%, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) mājaslapā publiskotā informācija par Būvniecības nozares kvalitātes indeksu.

Būvniecības nozares kvalitātes indekss pagājušajā gadā tika aprēķināts pirmo reizi, un rezultātu diapazons starp posmiem nav liels – visaugstākais vērtējums izteikts par posmu Būvdarbi (74%), tālāk ir posms Priekšdarbi (72%), kam seko posms Projektēšana, kurš saņēmis 69% no kopējā iespējamā vērtējuma, un viszemākais vērtējums ir 68% posmā Uzraudzība.

Būvniecības nozares kvalitātes indeksa pētījumā piedalījās respondenti no 167 organizācijām – gan būves pasūtītāji no privātā un publiskā sektora, gan būvnieki, būvmateriālu pārdevēji, būvuzraugi, būvvaldes un citas iesaistītās puses, no kurām 132 respondenti sniedza detalizētus vērtējumus par dažādu saņemto un sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Pakalpojumu vērtējums (skalā no 0 līdz 10) ir diapazonā no 6,46 (būves arhitektūra (mets, skices, tehniskais projekts)) līdz 7,92 (darba rīki, tehnika). Visaugstāk novērtēti būvmateriālu, darba rīku un tehnikas ražotāji un pārdevēji, kā arī elektro, vājstrāvu tīklu, apkures un ventilācijas būvdarbi, un būvprojekta ekspertīzes pakalpojumi. Viszemāko novērtējumu saņēmuši ūdenssistēmas, kanalizācijas projektēšanas, autoruzraudzības, būvprojekta vadības un izstrādes, un būves arhitektūras (mets, skices, tehniskais projekts) pakalpojumu sniedzēji, kā arī būvvaldes un būvniecības valsts kontroles birojs.

Pakalpojumu sniedzēju pašvērtējums ir augstāks par to saņemto novērtējumu no pakalpojumu saņēmēju puses gandrīz visās pakalpojumu grupās. Vislielākā vērtējumu starpība ir autoruzraudzības pakalpojumu sniedzējiem (pašvērtējums ir par 1,8 punktiem augstāks par saņemto ārējo vērtējumu) un būvvaldēm (pašvērtējums ir par 2,8 punktiem augstāks par saņemto ārējo vērtējumu).

Kopumā 2018.gadā būvniecības pakalpojumu sniedzēji ir viszemāk vērtēti saistībā ar to spēju plānot un ievērot termiņus, taču būvniecības posmu ietvarā rezultāti atšķiras – uzraudzības posma pakalpojumiem ir zemāk novērtēta pakalpojumu sniedzēju sadarbība (reaģēšanas laiks un komunikācija), savukārt projektēšanas posmā – resursi (komandas kapacitāte jeb darbaspēka atbilstība veicamā darba apjomam).

Visbiežāk būvniecības nozares organizācijas pētījumā norāda uz kvalificēta darbaspēka trūkumu kā lielāko nozares kvalitāti ietekmējošo faktoru tuvāko 12 mēnešu laikā. Darbaspēka trūkumu organizācijas iesaka risināt ar izglītības sistēmas uzlabošanu un ārvalstu darbaspēka piesaisti. Papildus darbaspēka trūkumam, gan pētījuma metodoloģijas, gan anketēšanas ietvaros būvniecības nozares organizācijas ir viszemāk vērtējuši būvvaldes, kuru kopējā komunikācija, spēja ievērot termiņus un reaģēšanas laiks ir zemāk novērtēti gan pētījuma ietvaros īstenotajā aptaujā, gan individuālajās intervijās.

Būvniecības nozares kvalitātes indeksa metodoloģija tika izstrādāta 2018.gadā, sadarbojoties vairāk nekā 30 speciālistiem no dažādām būvniecības nozarēm un ekspertiem ar iepriekšēju pieredzi indeksu veidošanā ar mērķi izveidot ilgtspējīgu būvniecības nozares pakalpojumu kvalitātes monitoringa sistēmu.

Ņemot vērā, ka Eiropas Savienības ietvaros kvalitātes indekss, kas veidots tieši būvniecības nozarei, neeksistē, indekss tika veidots, kombinējot dažādus elementus no jau eksistējošām vispārējām kvalitātes vērtēšanas metodoloģijām.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->