bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 05.04.2020 | Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija
LatviaLatvija

EM: Būvniecības pakalpojumu kvalitāte pērn novērtēta ar 71% no 100%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pagājušajā gadā būvniecības nozarē sniegto pakalpojumu kvalitāte novērtēta ar 71% no 100%, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) mājaslapā publiskotā informācija par Būvniecības nozares kvalitātes indeksu.

Būvniecības nozares kvalitātes indekss pagājušajā gadā tika aprēķināts pirmo reizi, un rezultātu diapazons starp posmiem nav liels – visaugstākais vērtējums izteikts par posmu Būvdarbi (74%), tālāk ir posms Priekšdarbi (72%), kam seko posms Projektēšana, kurš saņēmis 69% no kopējā iespējamā vērtējuma, un viszemākais vērtējums ir 68% posmā Uzraudzība.

Būvniecības nozares kvalitātes indeksa pētījumā piedalījās respondenti no 167 organizācijām – gan būves pasūtītāji no privātā un publiskā sektora, gan būvnieki, būvmateriālu pārdevēji, būvuzraugi, būvvaldes un citas iesaistītās puses, no kurām 132 respondenti sniedza detalizētus vērtējumus par dažādu saņemto un sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Pakalpojumu vērtējums (skalā no 0 līdz 10) ir diapazonā no 6,46 (būves arhitektūra (mets, skices, tehniskais projekts)) līdz 7,92 (darba rīki, tehnika). Visaugstāk novērtēti būvmateriālu, darba rīku un tehnikas ražotāji un pārdevēji, kā arī elektro, vājstrāvu tīklu, apkures un ventilācijas būvdarbi, un būvprojekta ekspertīzes pakalpojumi. Viszemāko novērtējumu saņēmuši ūdenssistēmas, kanalizācijas projektēšanas, autoruzraudzības, būvprojekta vadības un izstrādes, un būves arhitektūras (mets, skices, tehniskais projekts) pakalpojumu sniedzēji, kā arī būvvaldes un būvniecības valsts kontroles birojs.

Pakalpojumu sniedzēju pašvērtējums ir augstāks par to saņemto novērtējumu no pakalpojumu saņēmēju puses gandrīz visās pakalpojumu grupās. Vislielākā vērtējumu starpība ir autoruzraudzības pakalpojumu sniedzējiem (pašvērtējums ir par 1,8 punktiem augstāks par saņemto ārējo vērtējumu) un būvvaldēm (pašvērtējums ir par 2,8 punktiem augstāks par saņemto ārējo vērtējumu).

Kopumā 2018.gadā būvniecības pakalpojumu sniedzēji ir viszemāk vērtēti saistībā ar to spēju plānot un ievērot termiņus, taču būvniecības posmu ietvarā rezultāti atšķiras – uzraudzības posma pakalpojumiem ir zemāk novērtēta pakalpojumu sniedzēju sadarbība (reaģēšanas laiks un komunikācija), savukārt projektēšanas posmā – resursi (komandas kapacitāte jeb darbaspēka atbilstība veicamā darba apjomam).

Visbiežāk būvniecības nozares organizācijas pētījumā norāda uz kvalificēta darbaspēka trūkumu kā lielāko nozares kvalitāti ietekmējošo faktoru tuvāko 12 mēnešu laikā. Darbaspēka trūkumu organizācijas iesaka risināt ar izglītības sistēmas uzlabošanu un ārvalstu darbaspēka piesaisti. Papildus darbaspēka trūkumam, gan pētījuma metodoloģijas, gan anketēšanas ietvaros būvniecības nozares organizācijas ir viszemāk vērtējuši būvvaldes, kuru kopējā komunikācija, spēja ievērot termiņus un reaģēšanas laiks ir zemāk novērtēti gan pētījuma ietvaros īstenotajā aptaujā, gan individuālajās intervijās.

Būvniecības nozares kvalitātes indeksa metodoloģija tika izstrādāta 2018.gadā, sadarbojoties vairāk nekā 30 speciālistiem no dažādām būvniecības nozarēm un ekspertiem ar iepriekšēju pieredzi indeksu veidošanā ar mērķi izveidot ilgtspējīgu būvniecības nozares pakalpojumu kvalitātes monitoringa sistēmu.

Ņemot vērā, ka Eiropas Savienības ietvaros kvalitātes indekss, kas veidots tieši būvniecības nozarei, neeksistē, indekss tika veidots, kombinējot dažādus elementus no jau eksistējošām vispārējām kvalitātes vērtēšanas metodoloģijām.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!