EM nav zināmi KVV Liepājas metalurga līdzīpašnieka aizturēšanas iemesli

Jevgēņijs Kazmins

Ekonomikas ministrijas rīcībā ir informācija par AS KVV Liepājas metalurgs līdzīpašnieka Jevgēņija Kazmina aizturēšanu, bet nav zināmi viņa aizturēšanas iemesli, informēja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

«Tā kā viņš ir citas valsts pilsonis, tad mums nav pamata prasīt papildu informāciju par procesu,» piebilda Ašeradens.

Tikmēr Ukrainas tiesībsargājošās iestādes pagaidām nav vērsušās pie Latvijas saistībā ar metalurģijas uzņēmuma līdzīpašnieka Kazmina aizturēšanu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina, ka Latvija no Ukrainas nav saņēmusi informāciju par Kazmina aizturēšanu. «Katrā ziņā šis process notiek Ukrainā. Ja Ukrainai būs nepieciešama mūsu palīdzība, Latvija to sniegs,» sacīja iekšlietu ministrs.

Savukārt Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs, ļaujot noprast, ka Kazmina aktīvi Latvijā nav iesaldēti, skaidroja, ka parasti gadījumos, kad attiecīgās valsts drošības dienesti secina, ka kāds uzņēmējs finansē terorismu, tad šīs valsts drošības iestādes mēģina iesaldēt šī cilvēka aktīvus visā pasaulē.

Jau ziņots, ka Ukrainas kompānija KVV Group kategoriski noliedz ne tikai tās līdzīpašnieka Kazmina iesaistīšanos separātisma finansēšanā Ukrainā, bet arī jebkādu citu saistību ar kriminālām darbībām kā Ukrainā, tā arī nelikumīgi okupētajās teritorijās, informēja KVV Group.

Par Kazmina arestēšanu vēstīja Ukrainas tīmekļa medijs PolitNavigator, atsaucoties uz Pilsoniskā korpusa Azov vadītāja Romāna Zvariča dzīvesbiedri Svitlanu Zvariču.

Tāpat vēstīts, ka šī gada martā Ukrainas investori KVV Group ir pieņēmuši lēmumu par KVV Liepājas metalurga rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu KVV Group vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – «pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei».

Ref: 102.000.102.12727

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas