Enerģētikas modernizācijai Krievijā nepieciešami 10 triljoni rubļu

Krievijas Enerģētikas ministrija izstrādā programmu elektroenerģijas jomas modernizācijai līdz 2030. gadam – tās īstenošanai būs nepieciešami vairāk nekā desmit triljoni rubļu.

Līdz 2020. gadam nepieciešamo līdzekļu apjoms mērāms 10,5 triljonos rubļos – 5,5 triljoni rubļu nepieciešami jaunu iekārtu ieviešanai, bet vēl 5 triljoni rubļu – tīkla uzturēšanai un pārvaldīšanai, vēsta PBK Daily.

Nepieciešamība steidzami modernizēt Krievijas elektroenerģētiku, kur 70% iekārtu jau ir nolietojušās, īpaši aktuāla kļuva pēc pērnā gada decembrī nolijušajiem sasalstošajiem lietiem. Tieši tobrīd valdība Enerģētikas ministrija uzdeva izstrādāt modernizācijas programmu līdz 2030. gadam, kas pēc mēneša tiks prezentēta valdībā.

Programmas finansēšanai līdzekļus plānots gūt no dažādiem avotiem. Turpretī analītiķi domā, ka šāda summa enerģētikai ir pārāk apjomīga, ko iegūt būt grūti. Valstij ir jāaizdomājas ne tikai par to, cik daudz ir jāuzbūvē un tam jāiztērē, bet arī, kādus ekonomiskos stimulus vajadzētu piedāvāt tirgus dalībniekiem, lai programma tiktu realizēta, uzsver eksperti.

To apzinās arī valsts amatpersonas, jau pērnā gada nogalē atzīstot, ka valdība izskata iespējas atjaunot investīciju mehānismu elektroenerģētikas objektu modernizācijai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas