bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 17.07.2018 | Vārda dienas: Aleksejs, Aleksis

Enerģētiskie vampīri darbā. Kā to noteikt un aizsargāties

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Cilvēks, kurš mīl savu darbu un cilvēkus, ar kuriem tur iznāk saskarties, jau no rīta uzsūc sevī prieka enerģiju.

Turpretī cits pamostoties par darbu domā kā par katorgu, nolād to, ar grūtībām pieceļas, bet ir spiests braukt. Pie tam viņam nav ne spēka, ne veselības, viņu jau viss kaitina, kaut kas it kā žņaudz viņa ķermeni – tas ir klasisks vampīrs.

Diezgan bieži sastopama tāda parādība, ka enerģiju laupa priekšnieks. Visai pazīstama šāda aina: priekšnieks pirmdienās sapulcina savus padotos un sāk tos strostēt. Viņš katru «izķidās» līdz pat sīkumam, ikvienam atradīs kādu aizvainojošu vārdu, ko pateikt, saspīlēs nervus visam kolektīvam, iznīcinās jebkuru vēlēšanos strādāt. Kliedzot, sitot ar dūri uz galda, metot apvainojumus tieši sejā, pie tam vēl visiem dzirdot, viņš uzlādējas.

Ja priekšnieks ir vampīrs, tad viņam visapkārt uzrodas liekuļi un iztapoņas. Tie ir garīgā ziņā vāji cilvēki, kuri sevi tādējādi aizsargā pret enerģētiskiem satricinājumiem.

Nav nekādas jēgas cīnīties pret priekšnieku – vampīru, viņš tādā veidā tikai vēl labāk varēs uzlādēties ar jūsu enerģiju.

Nereaģējiet uz priekšnieka rupjību, pasmaidiet, pasakiet kaut ko par laiku, kāds ir ārā, un jūs ieraudzīsiet brīnumu. Priekšnieks pēkšņi pietvīks, kļūs pavisam sarkans un ar roku ķers pie sirds. Jūs viņam nedevāt savu enerģiju – un, lūk, atklājās vampīrisma simptomi: kliegšana bezspēcības dēļ, rupjība neaudzinātības dēļ un lielas dusmas, ko izraisījis ļaunums. Darbs ir mūsu darbības enerģētiskais lauks, kurā mēs pavadām lielāko savas dzīves daļu.

Bet vai darbā nemēdz būt cilvēki, kuri jums šķiet netīkami un tādēļ jūs kaitina? Un, lūk, tikai tādēļ, ka jūs nemitīgi par viņiem domājat un runājat, jūsu enerģija aizplūst pie šiem cilvēkiem, un jums nepieciešams periodiski no kāda uzlādēties. Tas, kurš jūsu darbavietā visvairāk nosoda citus, ir potenciāls vampīrs. Normāls, vesels cilvēks visiem visu piedod vai arī neievēro to, no kura nāk garīgs smārds.

Tehnikas progress radījis vēl vienu izsmalcinātu vampīrisma paveidu – telefonisko vampīrismu. Telefoniskais vampīrs nezvana, lai dalītos ar jums savā priekā, bet gan «izšļāc» uz jums kārtējās vai vienas un tās pašas problēmas. Tas var būt radinieks, paziņa vai kolēģis – viņi zvana gandrīz katru dienu un vienmēr nelaikā, atņemot daudz laika, atraujot jūs no darba. Jūs klausāties viņos ar īgnumu, un jūsu enerģija kā neredzams strautiņš pārtek pie vampīra.

Te minēti tikai daži piemēri par vampīrismu darbavietā.

Jautājumi par šo parādību kādā kolektīvā jāaplūko ļoti uzmanīgi. Neveiksmes tajos daudz biežāk rodas nepareizas vadības psiholoģiskās un auriskās nesaderības (kas arī aprij enerģiju) nekā viena «enerģētiskā kaitnieka» esamības dēļ.

Par enerģētiskiem vampīriem varētu liecināt:

• lielākās kolektīva daļas domas, ka konkrētais cilvēks ir vampīrs;
• paaugstināts konfliktu skaits (aizkaitināmība, aizvainojums, atriebība) no šī cilvēka puses;
• slikta pašsajūta (galvassāpes, nogurums, aizkaitinājums) lielākajai kolektīva daļai, tā gandrīz vienmēr parādās pēc kontakta ar aizdomās turēto personu;
• kopīgās emocionālās atmosfēras un darba uzlabošanās, ja kādu brīdi nav klāt aizdomās turētais.
Ja vērojamas šīs pazīmes, var domāt, ka kolektīvā ir cilvēks, kas laupa darbaspēju, kopības, vispārējās labvēlības un veiksmes enerģiju.

Lai aizsargātos, jāveic šādi pasākumi:

• jāseko, lai aizdomās turētā persona pati veiktu visus savus darba pienākumus;
• jāpanāk, lai citi kolektīva locekļi būtu mierīgi, izturēti, īpaši neizrādītu savas simpātijas vai antipātijas;
• kolektīvam jāiemācās psihoenerģētiski apvienoties, grupveidā radot it kā mierīgu lauku, kas apslāpē visus negatīvos uzliesmojumus, nomierina, neitralizē uzstājīgo, lokalizē tā iedarbību uz cilvēkiem, kas ir psiholoģiski stiprāki par viņu;
• iemācīties lietot dažādas psihoenerģētiskās aizsardzības metodes;
• attiecīgajai personai nestāstīt sevišķi svarīgu informāciju (komercnoslēpumus u. tml.);
• ja nepieciešams, griezties pie augstākās priekšniecības;
• ja iespējams, ar humoru izkļūt no smagās situācijas.
Ja nu tomēr nekas nepalīdz, jārada ap vampīru «klusuma josla», lai piespiestu viņu aiziet.
Dažreiz notiek kļūda un vampīra īpašības tiek piemērotas nevainīgam cilvēkam, lai ar viņu izrēķinātos. Šāda darbība smagi grauj kolektīva karmu, iznīcinoši skar atsevišķus kolektīva locekļus un viņu kolektīvu kopumā. Parasti pēc šādiem ekscesiem tas izirst.

Vampīrisms kolektīvā var izpausties dažādi:

• nejauši iekļuvis cilvēks ar daudz zemāku garīgo attīstību, tāpēc viņš no pārējiem prasīs vairāk uzmanības un kolektīvās enerģijas patēriņš būs samērā liels, lai neitralizētu radīto enerģētisko haosu;
• negatīvu, pret citiem vērstu emociju pārpilns grupas biedrs (skaudīgs, ātri aizkaitināms), slinkuma un vieglprātības dēļ ievērojami atpalicis no pārējiem, provocē skandālus un strīdus, kuros kā pa enerģētisko piltuvi aizplūst grupas kolektīvi uzkrātā enerģija;
• cilvēks jau ilgstoši strādā, bet personīgas nepatikas dēļ nevēlas harmonizēt savas attiecības (arī auru un enerģiju) ar dažiem grupas locekļiem. Veidojas sasprindzinājums, savstarpēja neuzticēšanās, konflikti, kas jauc grupas vienotību un rada pastāvīgu enerģijas noplūdi;
• cilvēks iekšēji pieder pie citas garīgās grupas, tradīcijām, virzieniem, viņu nomāc izturēšanās šajā kolektīvā, varbūt pašam to nemaz neapjaušot. Tāds izstaro svešu, disharmonisku enerģiju(varbūt kopumā pat labu), kas grupā rada disonansi;
• cilvēks gatavo vai pat jau ir izdarījis slēptu vai atklātu nodevību pret savu garīgo grupu. Tas izsauc vislielākos enerģijas zudumus, jo šāda cilvēka darbība parasti ir vērsta pret organizācijas līderi – enerģētisko centru.
Ja atklājas vampīrisms kādā no minētajām izpausmēm, grupai un tās vadītājiem nepieciešams:
• noraidīt un neielaist grupā jaunus cilvēkus ar izteiktām vampīriskām īpašībām uzvedībā. Bet, ja tomēr tādi tiek iesaistīti, likt viņiem pildīt kopīgos noteikumus, norādot viņu īsto vietu;
• grupu saliedēt ar personīgo piemēru – ar pacietību, labsirdību audzināt grupas locekļus, palīdzēt nīdēt vampīrikās tendences;
• gadījumos, kad vampīriskās tieksmes kļūst izteiktas un apdraud grupas tālāko eksistenci, organizācijas locekļiem no šā cilvēka jāatbrīvojas. Tas jādara ārkārtīgi uzmanīgi, pārāk strauji nepārraujot smalkās enerģētiskās un karmiskās saites.
Tikai paaugstinot garīgā darba intensitāti, ar kopīgu vēlēšanos sasniegt augstākos mērķus pakāpeniski var vājināt karmas saites. Beigu beigās vampīrs, nespēdams izturēt šādu spriegumu un pašuzupurēšanos, pats aizies no organizācijas.

Avots: www.saulesjosta.lv


Pievienot komentāru

Stiprinās Latvijas un Lietuvas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pierobežā

Augustā Kalkūnes pagastā notiks lauku apmācības Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas dienestu darbiniekiem, lai stiprinātu to sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās pierobežā.

Putins Helsinkos noliedz jaukšanos ASV vēlēšanās, Tramps neiebilst

Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu galotņu sanāksmē būtiskākais pavērsiens abu valstu attiecībās ir ASV amatpersonu dalītā attieksme pret Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanu norisē. Vašingtona apsūdzējusi Krievijas pilsoņus kiberuzbrukumos ASV amatpersonām, tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paudis ticību Krievijas kolēģa Vladimira Putina paustajam noliegumam.

Valodas must be. Intervija ar Valdi Zatleru par prezidenta kandidātu politisko tirgu un komunistiskā mantojuma pieeju

Esot divi veidi, kā norisinās politiskais tirgus aizklātajās vēlēšanās par Latvijas Valsts prezidentu – vienā dominē kandidātu virzīšana apmaiņā pret balsīm, otrā pret naudu. Ja skata pēdējo variantu, tad jo vairāk – labāk nevienam nezināt, kā vēlēšanas notiek. Tā pati Saskaņa, kas tagad «gudri» klusē par to, vai būtu nepieciešamas atklātas vēlēšanas, patiesībā vienmēr esot bijusi pret šādu priekšlikumu, jo tā ir iespēja veidot politisko tirgu – savas partijas balsis pārdot, kas arī ir ticis darīts. Tikmēr Zaļo un zemniekus savienība «spītējas» par atklātajām vēlēšanām daļēji tāpēc, ka ir galvenā «komunistiskā mantojuma» glabātāja – šādos jautājumos šis partijas«mantojums» arī visvairāk izpaužas, savos novērojumos par prezidenta vēlēšanām intervijā BNN dalās bijušais, septītais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vecrīgas grautiņu dalībnieku Bērziņu pirms termiņa neatbrīvos

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas.

Biržu indeksiem dažādas tendences, naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā pirmdien, 16.jūlijā, bija dažādas tendences, turpinoties kompāniju peļņas rādītāju publicēšanas sezonai, kurā pirmdien tika ziņots par lielo banku peļņas kāpumu 2.ceturksnī.

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.

Taizemes 12 izglābtie zēni godina glābēju – 17 dienu operācijas vienīgo upuri

Taizemē applūdušā alu kompleksā izdevies izglābt pusaudžu fubola komandas dalībniekus, kuri iesprostoti dziļā, tumšā alā pavadījuši 17 dienas. Zēni atkopjas silmnīcā, bet glābšanas darbu vienīgais upuris pirmdien apbedīts.

Augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtām ir jābūt pārbaudītām

Lai nodrošinātu, ka augu aizsardzības līdzekļu izsmidzināšanas iekārtas darbotos precīzi un efektīvi, Eiropas Savienības dalībvalstīs ir jāveic AAL izsmidzināšanas iekārtu pārbaude.

Igaunijā par izvarīšanos no obligātā dienesta apturēs autovadītāja apliecību

Igaunijā, kur pastāv obligātais militārais dienests, ik gadu ap 1 000 jauniešu izvairās pildīt valsts uzlikto pienākumu un maksā naudassodus, kuru kopsumma par visiem šādiem pārkāpumiem valstij katru gadu ienes vairāk nekā 150 000 eiro. No nākamā gada soda procedūra tiks vērsta pret tiesībām vadīt transportlīdzekli.

Progresīvie visos vēlēšanu apgabalos kā līderes nominē sievietes

Politiskā partija Progresīvie iepazīstināja ar savu 13. Saeimas vēlēšanu sarakstu līderiem. Partijas starta vadību vēlēšanās kā sarakstu pirmie numuri ir uzņēmušās piecas politiķes, uzsver politiskais spēks.

Bildēs: Parīzē sajūsma par uzvaru futbola Pasaules Kausā

Pēc Francijas futbola valstsvienības uzvaras Pasaules Kausa izcīņas finālturnīrā Parīzes centrālās ielas piepildījis sajūsminātu līdzjutēju pūlis.

Putniņš: Banku likvidācijas gadījumā FKTK kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu

Banku likvidācijas vai maksātnespējas gadījumā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kompetencei būtu jābeidzas ar licences atsaukšanu un tai nebūtu jānominē vēl arī administrators, stāsta komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Aptauja: Latvijā biežāk parādnieka statusā nonāk vīrieši

Gandrīz katram trīspadsmitajam jeb 8% Latvijas iedzīvotāju ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ašeradens: Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu atteikties no OIK

Latvija tuvāko triju gadu laikā varētu pilnībā atteikties no obligātā iepirkuma komponentes, pirmdien, 16.jūlijā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Helsinkos tiekas Krievijas un ASV prezidenti

Somijas galvaspilsētā Helsinkos pirmdien ieradies Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Konstatēts vēl viens Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām Tērvetes novadā

Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma gadījums konstatēts pirmdien, 16.jūlijā, piemājas saimniecībā Tērvetes novada Bukaišu pagastā. Slimības dēļ tiks likvidētas 16 mājas cūkas, ziņo Pārtikas un veterinārais dienests.

Attīstībai/Par! premjera kandidāts būs Pabriks

Apvienības Attīstībai/Par! vēlēšanu apgabalu līderi būs Daniels Pavļuts, Juris Pūce, Ilze Viņķele, Artis Pabriks un Mārtiņš Bondars, savukārt apvienības premjerministra kandidāts 13.Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Pabriks.

Šonedēļ gaidāms karstums līdz pat +30 grādiem

Šajā nedēļā gaidāms silts, daudzviet pat karsts laiks, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz pat +30 grādiem, kā arī Latvijā tiks novērotas tropiskās naktis, kad termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +20 grādiem. Tuvāk nedēļas vidum daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes.

BNN nedēļas apkopojums: IKP atvēlēšana aizsardzībai. ABLV Bank anulētā licence. Iedzīvotāju skaita kritums Latvijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Turpinājums.

Vairāk saules kopā ar LTRK aicinās Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā

Restorānu tīkls Vairāk saules kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru plāno aicināt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā par iejaukšanos uzņēmuma kases aparātu sistēmā.

FOTO: Uz applūdušajiem ielu posmiem nosūta lietus ūdens atsūknēšanas mašīnas

Rīgas domes Satiksmes departaments, ņemot vērā spēcīgās lietavas Rīgā, pārvietošanās apstākļu uzlabošanai uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtījis lietus ūdens atsūknēšanas tehniku, vēsta domē.