Ēnu dienas organizatori: Arvien vairāk jauniešu ieinteresēti darbā veselības aprūpē

Ievērojami audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības aprūpi, liecina izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia veiktā Latvijas skolēnu karjeras aptauja.

Veselības aprūpē vēlētos strādāt 17% aptaujāto jauniešu un tā ierindojusies populārāko nozaru TOP3 līdzās tādām  nozarēm kā sociālās zinības, komerczinības un tiesības (22%) un humanitārās zinātnes un māksla (17%).

Pastiprināta skolēnu interese par profesijām veselības aprūpes nozarē vērojama arī tuvojoties Ēnu dienai – «ēnu vietas» veselības aprūpē aizpildās visātrāk. Liels skaits skolēnu piesakās «ēnot» anesteziologus, ķirurgus, rehabilitologus, ģenētiķus un anestēzijas māsas, informē Junior Achievement Latvia.

«Ēnot anesteziologu ir populārāk nekā valsts amatpersonas, piemēram, ministrus,» stāsta Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns.

Viņš norāda, ka jau pirmajā pieteikšanās dienā konkursā uz vienu anesteziologa «ēnošanas» vietu pieteikušies 25 skolēni.

Krievāns arī mudina veselības aprūpes iestādes būt aktīvākām un piedāvāt vairāk vakanču, lai rosinātu skolēnus strādāt šajā nozarē.

Vairums skolu jauniešu jeb 58% par atbilstošu sauc 500 – 800 eiro lielu mēneša atalgojumu pēc nodokļu nomaksas. Savukārt 23% par atbilstošu min 800 – 1 000 eiro lielu algu un tikai 7% aptaujāto savā pirmajā darba vietā vēlētos saņemt mēnešalgu lielāku par 1 000 eiro, secināts aptauja.

«Latvijai ir nākotne, jo mums ir ļoti gudri un mērķtiecīgi jaunieši. Domājot par savu karjeru, vairāk nekā puse jeb 57% skolēnu norādījuši, ka vissvarīgākais pirmajā darba vietā tiem ir izaugsmes iespējas un profesionālo iemaņu attīstīšana. Atalgojumu par būtiskāko faktoru pirmās darba vietas izvēlē vien 14% aptaujāto,» turpina Krievāns.

Junior Achievement Latvia skolēnu karjeras aptauja tika veikta laika posmā no šī gada 14. līdz 21.janvārim, aptaujājot 1 790 9. – 12. klašu skolēnus visā Latvijā.

Karjeras izglītības programma Ēnu diena Latvijā šogad notiks 12.februārī. «Ēnu devēji» un «ēnotāji» aicināti pieteikties dalībai Ēnu  dienā portālā www.enudiena.lv.

Uzņēmumi, organizācijas un iestādes, kas to vēl nav paguvuši, var savas vakances vēl reģistrēt līdz 30.janvārim, savukārt skolēniem sava dalība jāpiesaka līdz 7.februārim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas