bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna

EP atbalsta ātrāku vīzu režīma atjaunošanu trešo valstu pilsoņiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Parlamenta (EP) ceturtdien, 15.decembrī,  apstiprinātie jaunie noteikumi paredz ātrāku vīzu režīma atjaunošanu trešo valstu pilsoņiem gadījumos, kad Eiropas Savienības (ES) valstis saskarsies ar nelegālu migrācijas pieaugumu vai drošības riskiem.

«Mums ir izdevies izveidot elastīgāku un operatīvu instrumentu, vienlaikus nodrošinot cilvēktiesību ievērošanu un atslēgas lomu Eiropas Parlamentam. Es esmu pārliecināts, ka pēc vīzu režīma atjaunošanas instrumenta apstiprināšanas ES Padome pilnībā sadarbosies, lai nodrošinātu, ka priekšlikumi ieviest bezvīzu režīmu ar Gruziju un Ukrainu gludi virzās uz priekšu, ņemot vērā, ka abas valstis prasītos kritērijus ir izpildījušas pirms kāda laika,» norāda deputāts Eiropas Parlamenta ziņotājs Augustīns Diazs de Mera (Agustín Díaz de Mera) no Spānijas.

Viņa ziņojumu apstiprināja ar 485 balsīm par, 132 pret un 21 atturoties, portālu BNN informē EP Informācijas birojs Latvijā.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ES var atjaunot vīzu režīmu ar trešo valsti, un šādā gadījumā attiecīgās valsts iedzīvotājiem atkal būs nepieciešama vīza ieceļošanai ES, vienā vai vairākos šādos gadījumos: ja būtiski palielinājies šīs valsts pilsoņiem ieceļošanai atteikto gadījumu skaits vai nelegālas uzturēšanās gadījumu skaits ES teritorijā; ja būtiski palielinājies nepamatotu patvēruma pieteikumu skaits; ja mazinājusies sadarbība par atpakaļuzņemšanu (migrantu atgriešana), vai ja palielinājušies riski vai nenovēršami draudi sabiedriskajai kārtībai vai iekšējai drošībai, kas saistīti ar attiecīgās trešās valsts pilsoņiem.

Gan ES dalībvalstis, gan Eiropas Komisija varēs iedarbināt vīzu atjaunošanas mehānismu. Tomēr ziņojuma tekstā uzsvērts, ka lēmumam uz laiku atjaunot vīzu režīmu ir jābalstās uz «pamatotiem un objektīviem datiem».

Pēc ES dalībvalsts paziņojuma vai ES dalībvalstu vairākuma prasības, vai pamatojoties uz savu ziņojumu, Eiropas Komisijai būs viens mēnesis laika pieņemt lēmumu par vīzu režīma atjaunošanu uz deviņiem mēnešiem. Šis lēmums stāsies spēkā automātiski.

Atjaunotā vīzu režīma laikā Eiropas Komisijai vajadzētu mēģināt kopā ar attiecīgo valsti rast risinājumu apstākļiem, kuru dēļ tika atjaunots vīzu režīms.  Eiropas Komisija būs atbildīga arī par situācijas uzraudzību no vīzu režīma atbrīvotajās valstīs un ziņošanu, vismaz reizi gadā, Eiropas Parlamentam un ES Padomei (ES dalībvalstu ministriem) par to, vai valstis joprojām izpilda vīzu atcelšanas nosacījumus, piemēram, ievēro cilvēktiesības.

Ja problemātiskā situācija saglabāsies, Eiropas Komisijai vēlākais divus mēnešus pirms deviņu mēnešu perioda beigām būs jāiesniedz priekšlikums pagarināt pagaidu vīzu režīma atjaunošanu vēl uz 18 mēnešiem. Gan Eiropas Parlamenta deputāti, gan ES dalībvalstis varēs iebilst pret šo lēmumu.

Eiropas Komisija varēs arī pieņemt lēmumu jebkurā brīdī iesniegt tiesību akta priekšlikumu, lai trešo valsti, kas atbrīvota no vīzu režīma, iekļautu to trešo valstu sarakstā, uz kurām attiecas vīzu režīms. Šīs izmaiņas būtu jāapstiprina gan Eiropas Parlamentam, gan ES Padomei.

Vīzu atcelšanas mehānisma, kas ES tiesību aktos ir nostiprināts kopš 2013.gada, pārskatīšana ir saistīta ar priekšlikumu ieviest bezvīzu režīmu ar Gruziju, par ko jau ir panākta vienošanās ar Eiropas Parlamenta deputātiem un ES Padomi, kā arī priekšlikumiem vīzu režīma atcelšanai ar Ukrainu un Kosovu.

Regulas projekts vēl ir oficiāli jāapstiprina ES Padomei (ES dalībvalstu ministriem). Tā stāsies spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Vīzu atcelšanas mehānisms neattiecas uz Apvienoto Karalisti vai Īriju.

Ref: 102.000.102. 14137


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.

Mēs iesakām