Bangladešā rosina pasludināt visas laulības ar bērniem par nelikumīgām

Eiropas Parlaments (EP) atkārtoti pauž savu nosodījumu visiem piespiedu laulību un bērnu laulību gadījumiem un prasa Bangladešas valdībai grozīt likumu, teikts EP pieņemtajā rezolūcijā ceturtdien, 6.aprīlī.

«Bangladešas jaunajam likumam jāpasludina visas laulības ar bērniem par nelikumīgām,» saka deputāti.

EP deputāti ar bažām norāda, ka pieņemtais Bērnu laulību ierobežojumu akts satur nepilnības, legāli pieļaujot laulības ar bērniem Bangladešā. Šai valstī ir augstākais bērnu precību skaits Āzijā. Jaunais tiesību akts ietver minimālo vecumu – 18 gadi sievietēm un 21 gads vīriešiem – «īpašos gadījumos», rīkojoties pusaudžu interešu labā, tomēr nemaz nav definēti paši kritēriji un trūkst prasības saņemt obligātu piekrišanu no paša pusaudža.

Parlaments atkārtoti pauž savu nosodījumu visiem piespiedu laulību un bērnu laulību gadījumiem un prasa Bangladešas valdībai grozīt likumu, lai novērstu «caurumus» likumā un pasludinātu par nelikumīgām laulības ar bērniem. EP ir satraukts par Bangladešas soli atpakaļ tās centienos izskaust bērnu laulības un mudina Bangladešas valdību īstenot Ilgtspējīgas attīstības mērķus, tai skaitā attiecībā uz dzimumu vienlīdzību un sieviešu tiesībām.

Ref: 225.000.103.530

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas