EP deputāti atkārtoti pieprasa apturēt Nord Stream 2 projektu

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēdē Strasbūrā otrdien, 10.maijā. deputāti, debatējot par Nord Stream 2 projekta ietekmi uz Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgu, atkārtoti pieprasīja Eiropas Komisijai to apturēt.

EP deputāts Krišjānis Kariņš plenārsēdē, uzrunājot kolēģus un Eiropas Savienības (ES) komisāru klimata politikas un enerģētikas jautājumos Migelu Ariasu Kaneti, uzsvēra Nord Stream 2 projekta bīstamību, jo tas palielinātu ES atkarību no Krievijas gāzes. «Iecere vairākām ES dalībvalstu enerģētikas kompānijām kopā ar Krievijas Gazprom dubultot esošo Nord Stream gāzes vadu, realizējot projektu Nord Stream 2, ir kā narkomānam durt vēna divas reizes lielāku devu. Tas ir dzīvībai bīstami, tas ir Eiropai bīstami. Mēs nevaram atļauties iet šo ceļu,» norādīja deputāts.

Uzrunā Kariņš aicināja par nozari atbildīgo Eiropas komisāru Kaneti turēt drosmi un darīt visu, lai šo projektu apturētu. Deputāts norādīja, ka vienīgās zāles pret atkarību no Krievijas gāzes ir Eiropas Enerģētikas savienība. «Virzība uz Enerģētikas savienību, ko paši esam apstiprinājuši, mums skaidri parāda, ka ir jāsamazina mūsu enerģijas importa atkarība, ka ir jādažādo enerģijas avoti un mēs nevaram pieļaut jebkāda veida monopola darbību ES tirgū. Mums ir jāveido šis vienotais tirgus,» teica Kariņš.

Kā zināms, neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas lielās energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar Krievijas Gazprom par Nord Stream 2, kas palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja – Krievijas. Par šo aktuālo jautājumu plenārsesijā Strasbūrā EP deputāti debatē jau atkārtoti, tā paužot stingru nostāju pret šo projektu un izdarot spiedienu uz Eiropas Komisiju.

Ref: 102.000.102.12654

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas