EP deputāti nobažījušies par budžetu, klimata pārmaiņām un Brexit

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasa Eiropas Savienības (ES) līderiem steidzami rīkoties, lai glābtu finansējumu ES programmām, novērstu klimata pārmaiņas un nepieļautu Brexit bez vienošanās, BNN informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP deputāti oktobra minisesijas atklāšanā Briselē ES vadītājiem pieprasīja nodrošināt, lai nepārtrūktu finansējuma plūsma ES atbalstītajām programmām, ja neizdosies laikā vienoties par ES nākamo daudzgadu budžetu.

Viņi arī aicināja steidzami pieņemt lēmumus par klimata pārmaiņu novēršanu, lai varētu laikus īstenot Parīzes klimata nolīguma mērķus, atzīmē Krastiņš.

Tāpat EP pārstāvis norāda, ka attiecībā uz Brexit lielākā daļa EP runātāju nosodīja pašreizējo savstarpējo «rādīšanu ar pirkstiem», kas norisinās starp ES un Lielbritānijas valdībām, Lielbritānijas valdības nostāju, kā arī pieprasīja novērst potenciāli postošās sekas, kas rastos, ja Brexit izstāšanās notiktu bez izstāšanās līguma.

Šos aicinājumus EP deputāti pauda klātesošajām Eiropas vadošajām amatpersonām – Somijas Eiropas lietu ministrei Titti Tupurainenai (Tytti Tuppurainen), kas pārstāvēja ES prezidenvalsti Somiju, Komisijas priekšsēdētājam Žanam-Klodam Junkeram (Jean-Claude Juncker)  un ES galvenajam Brexit sarunvedējam Mišelam Barnjē (Michel Barnier), informē Krastiņš.

Nākamnedēļ Briselē paredzēta ES valstu un valdību līderu jeb Eiropadomes sanāksme.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas