EP deputāti prasa norādīt izcelsmes valsti gaļas un piena marķējumā

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 12.maijā, pieņemtajā rezolūcijā atkārtoti aicina ieviest obligātu izcelsmes valsts norādi Eiropas Savienībā (ES) ražotajai gaļai un pienam. Deputāti norāda, ka obligāts marķējums palīdzēs saglabāt patērētāju uzticēšanos pārtikas produktiem, nodrošinot to piegādes ķēdes pārredzamību.

Pēc deputātu teiktā, marķējumam ar izcelsmes valsts vai vietas norādi jābūt obligātam attiecībā uz visu veidu ES ražoto dzeramo pienu, piena produktiem un gaļas produktiem, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Lai labāk informētu Eiropas patērētājus, ņemot vērā zirga gaļas skandālu un citus krāpšanās gadījumus, kā arī, lai uzlabotu pārredzamību visā pārtikas ķēdē, izcelsmes valsts marķējumam jābūt obligātam arī attiecībā uz gaļu apstrādātos produktos, teikts tekstā, ko EP pieņēma ar 422 balsīm par, 159 pret un 68 atturoties.

EP deputāti norāda, ka saskaņā ar Eirobarometra 2013.gada aptauju 84% ES iedzīvotāju uzskata, ka ir jānorāda piena izcelsme, bet 88% uzskata, ka ir nepieciešams norādīt izcelsmi gaļai, kas nav liellopu gaļa, cūkgaļa, aitas, kazas un mājputnu gaļa (uz kurām jau attiecas šādi noteikumi). Savukārt vairāk nekā 90% uzskata, ka gaļas izcelsme ir jānorāda apstrādātu pārtikas produktu marķējumā.

EP uzsver, ka, saskaņā ar Komisijas ziņojumu, izcelsmes valsts obligātā marķējuma ieviešanas izmaksas minētajai gaļai būs samērā nelielas.

Jāpiebilst, ka parlaments ir pieņēmis vairākas rezolūcijas par izcelsmes valsts norādi produktu marķējumā. 2015.gada 11.februāra rezolūcijā par gaļu apstrādātos produktos Parlaments mudināja Komisiju iesniegt tiesību aktu, kas ieviestu obligātu gaļas izcelsmes valsts norādi apstrādātos produktos, tā nodrošinot labāku pārredzamību visā pārtikas ķēdē un labāku informāciju Eiropas patērētājiem. Tomēr Komisija vēl joprojām nav sagatavojusi nevienu priekšlikumu, aizbildinoties ar izmaksām ražotājiem, kuriem jāievieš obligātās izcelsmes valsts norādes, un paredzot, ka patērētāji nevēlēsies segt papildu izmaksas.

Ref: 102.000.102.12693

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas