Vēlas trīskāršot Erasmus+ finansējumu un programmā iesaitīt vairāk cilvēku

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 28.martā, atbalstīja Erasmus+ programmas finansējuma trīskāršošanu nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā, lai programmā varētu iesaistīties vairāk cilvēku, informē EP pārstāve Signe Znotiņa-Znota.

Viens no EP deputātu galvenajiem mērķiem saistībā ar Erasmus+ ir panākt vairāk jauniešu iesaisti mācību mobilitātes programmās. Tāpēc viņi rosina īstenot virkni pasākumu, lai nojauktu visus ekonomiskos un sociālos šķēršļus dalībai programmā.

EP deputāti ierosinājuši Eiropas Komisijai un valstu Erasmus aģentūrām izstrādāt plānus, kā programmai piesaistīt cilvēkus nelabvēlīgās situācijās. Tajos, piemēram, varētu paredzēt papildu finansiālu atbalstu. Atbalsta pasākumiem vajadzētu ietvert arī valodu apmācību un e-mācību iespējas.

EP deputāti arī piedāvā mainīt finansējuma sadalījumu programmas ietvaros, lai dotu iespēju tajā iesaistīties pirmsskolas pedagogiem un pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, jauniem sportistiem un sporta treneriem. Jaunajā programmā īpaša uzmanība tiks pievēsta arī mobilitātei profesionālajā izglītībā, īpaši pierobežu reģionos. Tam paredzēts vairāk līdzekļu nekā līdz šim.

«Mūsu mērķis ir padarīt jauno Erasmus+ programmu dalībniekiem draudzīgāku un pieejamāku visiem cilvēkiem – neatkarīgi no viņu materiālā stāvokļa vai citiem apstākļiem. Erasmus+ nav tikai izglītības mobilitātes programma, tā arī stiprina eiropeisko identitāti un uzlabo nodarbinātības iespējas. Es uzskatu, ka ieguldījumi Erasmus programmā ir ieguldījumi ES nākotnē,» plenārsēdes debatēs sacīja EP ziņotājs Milans Zvers (Milan Zver) (ETP, Slovēnija).

Ziņojums ceturtdien tika apstiprināts ar 527 balsīm pret 30, 48 deputātiem atturoties. Parlamenta nākamā sasaukuma deputātiem par likuma galīgo tekstu būs jāvienojas ar dalībvalstu pārstāvjiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas