EP pieprasa atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju

AleksejS Navaļnijs (Alexei Navalny)

Eiropas Parlaments (EP) mudina Krievijas varasiestādes atbrīvot opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju (Алексе́й Нава́льный) un citus aizturētos demonstrantus.

EP deputāti nosoda opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija un simtiem citu protestētāju aizturēšanu 2017.gada 26.martā. Tie bijuši lielākie protesti Krievijā kopš demonstrācijām, kas bija vērstas pret Kremļa rīcību 2011. un 2012.gadā. Deputāti prasa Krievijas varasiestādēm atbrīvot visus aizturētos un izbeigt «politiski motivētās» lietas, kā arī atbalstīt pamatbrīvības: brīvību paust viedokli un miermīlīgu pulcēšanos.

Jāatzīmē, ka Alekseja Navaļnija organizācija rosināja pretkorupcijas demonstrācijas, kur piedalījās no 33 000 līdz 93 000 cilvēkiem vairāk nekā 80 pilsētās, vēsta EP.

EP pauž atbalstu Navaļnija iniciatīvai cīnīties ar korupciju un nosoda «pastāvīgus mēģinājumus apklusināt viņu», kā arī prasa Eiropas Komisijai, Eiropas Ārējās darbības dienestam un dalībvalstīm rīkoties pret jebkuru mēģinājumu atmazgāt naudu vai nelegālos līdzekļus ES teritorijā un sūtīt «stingru vienotu vēstījumu» par cilvēktiesību nozīmi ES – Krievijas attiecībās.

Jāpiebilst, ka EP deputāti pauž bažas par Krievijas Federācijas tiesību iestāžu neatkarību un objektivitāti, un mudina tās pildīt pienākumus bez politiskās iejaukšanās. Viņi aicina Krievijas varasiestādes izbeigt iejaukšanos dažādu līmeņu, t.sk., tiesību speciālistu, žurnālistu, politisko oponentu, kā arī politisko un sabiedrisko aktīvistu darbā, un tādējādi pilnībā respektēt starptautiskās cilvēktiesības un tiesiskumu.

Ref: 225.000.103.518

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas