EP prasa dalībvalstīm aizsargāt cilvēku tirdzniecības upurus

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir jādara vairāk, lai aizsargātu cilvēku tirdzniecības upurus, īpaši sievietes, un jāīsteno īpaši cilvēku dzimumam pielāgoti novēršanas, palīdzības un atbalsta pasākumi, norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 12.maijā, pieņemtajā rezolūcijā.

EP deputāti nosoda faktu, ka ES dalībvalstis nepietiekami īsteno pašlaik jau spēkā esošos ES tiesību aktus, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Rezolūcijā, ko pieņēma ar 391 balsīm par, 43 pret un 53 atturoties, uzsvērts, ka Eiropas Komisija neievēro direktīvā noteikto grafiku tās īstenošanas novērtējumam.

Saskaņā ar Eiropola datiem pēc ierašanās ES 2015.gadā ir pazuduši ap 10 000 nepavadītu bērnu. EP aicina dalībvalstis pilnībā īstenot patvēruma tiesību aktu paketi un reģistrēt bērnus, kad tie ierodas, lai nodrošinātu to iekļaušanu bērnu aizsardzības sistēmās.

Lai samazinātu pieprasījumu pēc cilvēku tirdzniecības seksuālās izmantošanas nolūkos, viņi uzsver, ka kriminālo atbildību jānobīda uz personām, kuras pērk cilvēku tirdzniecībai pakļauto personu seksuālos pakalpojumus, nevis uz personām, kuras tos pārdod.

EP deputāti aicina dalībvalstis nodrošināt īpašu apmācību policijai, tiesām, medicīnas personālam un sociālajiem darbiniekiem, lai viņi savlaicīgi varētu identificēt neaizsargātus upurus un piedāvāt vajadzīgo atbalstu. Tas ietver izmitināšanu, liecinieku aizsardzības shēmas, veselības aprūpi, rakstveida un mutiskās tulkošanas pakalpojumus, tiesisko aizsardzību, kā arī kompensāciju un vismaz 30 dienu ilgu atveseļošanās periodu.

«Lai nodrošinātu palīdzību un atbalstu, dalībvalstīm ir jāpiešķir upuriem uzturēšanās atļaujas un piekļuve darba tirgum dalībvalstī, kur viņi nokļūst cilvēku tirdzniecības rezultātā,» rezolūcijā saka deputāti.

ES no 2010.līdz 2012.gadam reģistrēti vairāk nekā 30 000 cilvēku tirdzniecības upuru, turklāt aptuveni 16% reģistrēto personu, kas cietušas no cilvēku tirdzniecības, ir bērni. Līdz pat 95% no seksuālas izmantošanas nolūkos cilvēku tirdzniecībai pakļauto ir sievietes, bet vairums (71%) darbaspēka izmantošanas nolūkos transportēto ir vīrieši. 70% no aizdomās turētajiem cilvēku tirgotājiem ES ir ES pilsoņi, savukārt lielākā daļa identificēto seksuālās tirdzniecības upuru ir sievietes no Centrāleiropas un Austrumeiropas.

ILO (Starptautiskā Darba organizācija/International Labour Organization) ziņo, ka aprēķinātā cilvēku tirdzniecības peļņa ir aptuveni 150 miljardi ASV dolāru gadā.

Ref: 102.000.102.12700

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas