EP sāks diskutēt par Enerģētikas savienību

Krišjānis Kariņš

Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā trešdien, 20.aprīlī, notiks pirmā diskusija par Eiropas Komisijas (EK) piedāvāto enerģētikas drošības likumdošanas kopumu, kas liek pamatu Enerģētikas savienībai un ierosina, ka EK būs pieejami komerclīgumi, kas tiks noslēgti ar Gazprom.

Enerģētikas savienības izveide ir viena no šī Parlamenta prioritātēm, informē Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece Ieva Zīberga.

«Komisijas piedāvājums ietver divus nozīmīgus uzlabojumus esošajai likumdošanai enerģētikas jomā. Viens no tiem paredz EK tiesības redzēt līgumus starp uzņēmumiem, ja tie ir noslēgti vismaz uz vienu gadu un sasniedz vismaz 40% no valsts gada patēriņa. Otrs – Komisijai būtu tiesības izvērtēt starpvaldību līgumus pirms to noslēgšanas. Sagaidāms, ka Eiropas Parlamentā un starp dalībvalstīm būs asas cīņas par šo normu ieviešanu,» komentē EP deputāts Krišjānis Kariņš.

«Šādas papildu pilnvaras Komisijai dotu iespēju daudz agrāk reaģēt un apturēt tādus projektus kā Nord Stream 2, kas ir klajā pretrunā Enerģētikas savienības izveides mērķiem un palielina ES atkarību no viena piegādātāja – Krievijas,» norāda Kariņš.

Šā gada 16.februārī Eiropas Komisija nāca klajā ar likumdošanas kopumu enerģētikas drošības jomā. Komisijas priekšlikumi attiecas uz starpvaldību līgumiem un gāzes drošības regulu, kā arī sašķidrinātās dabasgāzes un mājokļu apsildīšanas tehnoloģiju izmantošanas stratēģijām. Tagad darbu pie Komisijas piedāvājuma ir uzsākusi atbildīgā Eiropas Parlamenta komiteja.

Ref: 102.000.102.12469

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas