EP: Ukrainai vairāk jāpievēršas cīņai ar korupciju, kā arī jāmazina oligarhu ietekme

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atzinīgi novērtējuši Ukrainas īstenotās reformas, vienlaikus nosodot Krievijas agresiju Kerčas šaurumā, kā arī Nord Stream 2 projektu.

EP ar 433 balsīm «par» trešdien, 12.decembrī, atbalstījis rezolūciju, kurā vērtēta ES – Ukrainas asociācijas nolīguma izpilde.

Deputāti uzsvēruši, ka Ukraina īstenojusi reformas tādās nozarēs kā enerģētika, veselības aprūpe, pensiju sistēma, izglītība, valsts pārvalde un decentralizācija. Tāpat valsts pielikusi pūliņus, lai veiktu reformas aizsardzības un drošības jomā, banku sektorā, kā arī stabilizētu makroekonomisko situāciju. Diemžēl šīs reformas bijušas saistītas ar krasu cenu pieaugumu, sociālo pabalstu samazināšanu un sociālās labklājības sistēmu pieejamības pasliktināšanos, BNN informē EP birojs Latvijā.

Tāpat EP deputāti slavējuši Ukrainu par labo sadarbību enerģētikas nozarē un panākto energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu jomās, vienlaikus norādot uz nepieciešamību turpināt reformas gāzes un elektrības tirgū. Tā kā Ukrainai ir nozīmīga loma ES energoapgādē, deputāti nosodījuši Nord Stream 2 cauruļvada izbūvi. Tas nešķērso Ukrainu un «ir politiskas projekts, kas rada draudus ES energodrošībai», norādījuši deputāti, aicinot pārtraukt projekta īstenošanu.

Rezolūcijā uzsvērts, ka Ukrainai lielāka uzmanība jāpievērš cīņai ar korupciju, jāmazina oligarhu ietekme un jāturpina varas decentralizācija. EP deputāti pauduši nožēlu par joprojām neefektīvo, korumpēto un politiski ietekmējamo tieslietu sistēmu, vienlaikus paužot atbalstu reformām šajā nozarē. Viņuprāt, tiesneši un prokurori jāieceļ atklātākā procedūrā.

Vienlaikus EP deputāti stingri nosodījuši neseno Krievijas agresiju pret Ukrainu Kerčas šaurumā, pieprasot nekavējoties atbrīvot aizturētos Ukrainas kuģus un jūrniekus. Viņi pauduši bažas, ka saspringtā situācija varētu iezīmēt mēģinājumu pakāpeniski iznīcināt Ukrainas suverēnās tiesības Azovas jūrā. Tāpēc Krievijai jāgarantē kuģošanas brīvība Kerčas šaurumā un Azovas jūrā.

EP deputāti nosodījuši arī pēdējā laikā aizvien biežākos uzbrukumus cilvēktiesību aktīvistiem un žurnālistiem, kā arī agresiju pret romu un LGBTI kopienām. Viņi arī pieprasījuši atbrīvot 2018.gada Saharaova balvas ieguvēju Oļegu Sencovu un visus pārējos pretlikumīgi ieslodzītos Ukrainas pilsoņus.

Kā zināms, Ukraina parakstījusi asociācijas nolīgumu ar ES 2014.gada 27.jūnijā, tā stiprinot abu pušu ekonomiskās un politiskās saites. Nolīgums stājās spēkā 2017.gada 11.jūlijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas