EP vēlēšanās pirmais kārtas numurs Latvijas Krievu savienībai, bet pēdējais – partiju apvienībai Jaunā Vienotība

Gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ar pirmo kārtas numuru startēs Latvijas Krievu savienība ar Tatjanu Ždanoku priekšgalā. Savukārt kā sešpadsmitā jeb pēdējā kandidēs Jaunā Vienotība ar Valdi Dombrovski kā saraksta līderi.

Ar otro kārtas numuru EP vēlēšanās startēs Latviešu nacionālisti, saraksta līderis – Andris Rubins. Latvijas Reģionu apvienībai ir trešais kārtas numurs, līderis – Edvards Smiltēns.

Ceturto numuru izlozēja Zaļo un zemnieku savienība, tās līdere būs Dana Reizniece-Ozola. Piektais numurs ir partijai KPV LV ar Kasparu Ģirģenu priekšgalā. Savukārt sestais numurs ir politiskajam spēkam Progresīvie, līdere – Gunta Anča.

Jaunā Saskaņa, kas iepriekš bija partiju apvienība Par alternatīvu, startēs ar septīto kārtas numuru. Līderis Juris Žuravļovs. Astotais numurs ticis Jaunai konservatīvai partijai, kuras saraksta augšgalā ir Andis Kudors. Devītie ir partiju apvienība Attīstībai/Par! Šī saraksta pirmais numurs piešķirts Ivaram Ijabam.

Desmito numuru izvilkusi sociāldemokrātiskā partija Saskaņa, kuras augšgalā ir Nils Ušakovs. Nacionālā apvienība Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK ar Robertu Zīli priekšgalā startēs kā vienpadsmitie.

Viņiem ar 12.numuru seko Rīcības partija ar Eināru Graudiņu augšgalā. 13.numurs piešķirts Atmodai ar Ingunu Sudrabu vadībā. Centra partija startēs ar 14.numuru. Saraksta līderis Normunds Grostiņš.

Kā piecpadsmitā EP vēlēšanās kandidēs Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija ar Jāni Dineviču kā saraksta līderi.

Jāatzīmē, ka Latviju EP pārstāvēs astoņi deputāti.

EP vēlēšanas Latvijā notiks 25.maijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas