EP vēlēšanu prognozes: uzvarētāji – labējie, zaudētāji – sociāldemokrāti un Eiropas Tautas partija

Jaunākās Eiropas parlamenta (EP) vēlēšanu prognozes liecina, ka vēlēšanu uzvarētāji varētu būt labējā Eiropas Nāciju un Brīvību apvienība (ENF), kura ir cerības 25 vietas, bet lielākais zaudējums draud Eiropas Sociālistu partijai (S&D) un Eiropas Tautas partijai (EPP) – katrai par 37 vietām mazāk.

Latviešu un igauņu pārstāvniecība EPP varētu samazināties par vienu deputātu. Lietuviešu skaits varētu palikt kā līdz šim – trīs deputāti. Latvijā ar EPP sadarbojas Jaunā Vienotība.

Lietuviešu un igauņu pārstāvniecība S&D arī varētu palikt līdzšinējā līmenī – viens igauņu un divi lietuviešu politiķi. No Latvijas S&D varētu pievienoties vēl viens deputāts. Jāatzīmē, ka ar šo spēku Latvijā sadarbojas Saskaņa.

Liberāļu un demokrātu alianse (ALDE) varētu zaudēt vienu lietuviešu deputātu, līdz ar to Lietuvu šajā grupā pārstāvētu divi politiķi. Tomēr ALDE varētu palielināt igauņu pārstāvniecību, iegūstot vēl vienu deputātu no šīs valsts. Tādējādi no Igaunijas šajā grupā darbotos četri deputāti.

Ar ALDE Latvijā sadarbojas Zaļo un Zemnieku savienība, un latviešu pārstāvniecība šajā grupā varētu saglabāties kā līdz šim – viens deputāts.

Igauņi varētu zaudēt pārstāvniecību Zaļo un Eiropas Brīvā aliansē (EFA), bet lietuvieši – to palielināt par vienu deputātu. Latvijas pārstāvniecība EFA varētu nemainīties – viens deputāts. Ar EFA sadarbojas Latvijas Krievu savienība.

Lietuvieši varētu saglabāt viena deputāta vietu Eiropas brīvības un demokrātijas grupā (EFD)

Par vienu no Igaunijas potenciālajiem pārstāvjiem nav skaidrs, kuram spēkam tas varētu pieslieties

Latviju EP pārstāvēs astoņi deputāti, Lietuvu – 11, bet Igauniju seši.

Pirmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas notika pirms 40 gadiem, 1979.gada 12.jūnijā. Ņemot vērā gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības un politisko izaicinājumu izmēru, šīs būs svarīgākās vēlēšanas Eiropas Parlamenta vēsturē. Balsotāji savu izvēli par Eiropas nākotni izdarīs no 23. līdz 26.maijam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas