Epidemiologs skaidro, kādēļ vērts vakcinēties pret kovidu, ja arī potētie var inficēties

Cilvēki, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, brīžiem jūtas pārdroši, kas var novest «pie pārāk lielas risku uzņemšanās – lieku reizi neuzvelk masku, neievēro distanci» savus novērojumus TV24 raidījumā Dienas personība ar Veltu Puriņu epidemiologs Ņikita Trojanskis.

«Īstenībā Eiropā no paša sākumā politiķi ļoti nepareizi komunicēja par vakcīnām un vakcināciju. Varētu teikt, mēģināja «pārdot» kā tādu veļas pulveri – vakcinējieties un viss būs labi!» uzskata epidemiologs, kurš norāda, ka, apkarojot pandēmiju, nepieciešama vairāku drošības pasākumu slāņošana, «vakcinācija ievērojami samazina risku hospitalizēties, arī samazina iespēju inficēties, bet tāpat jāvelk sejas maska.»

Arī vakcinēts cilvēks, ieelpojot Covid-19 infekcijas vīrusa daļiņas, agrāk vai vēlāk var sasniegt kritisko robežu, kurā vīruss sāk vairoties un novest pie slimošanas, tādēļ maskas ir jāvalkā un distance jāievēro, skaidro epidemiologs.

Kā norāda Trojanskis, ļoti maz medicīnisko manipulāciju, kā arī zāļu un vakcīnu, ir ar simtprocentīgu garantiju. «Vakcīnas, kas ir pieejamas Latvijā, īpaši mRNS vakcīnas, nodrošina ļoti augstu aizsardzību pret smagu slimību. Tie ir 90–95%,» informē speciālists, kurš nenoliedz, ka nelielai vakcinēto skaitam aizsardzība var arī neveidoties.

«Es teiktu, ir muļķīgi nevakcinēties, tādēļ, ka varat iekrist tajos 5%, kad pote nenostrādā. Jums ir pieejama vakcīna, kas 20 reizes samazina hospitalizācijas risku. Tas taču nav mazsvarīgi!»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas