Latvijas delegāti EPPA atkārtoti protestē pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu

Pie Kremļa ēkas

Lavijas delegāti Eiropas Padomē atkārtoti pauduši protestu pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu un norādījuši, ka Krievijai stingri jāievēro Eiropas Padomes principi, standarti un tai saistošās rezolūcijas, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Preses dienestā arī atzīmē, ka Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Latvijas delegācija kopīgi ar līdzīgi domājošo valstu (Baltija+ grupa) pārstāvjiem pirmdien, 30.septembrī, Strasbūrā tikās ar Eiropas Padomes Ministru komitejas priekšsēdētāju Amēliju de Montšalēnu (Amélie de Montchalin).

Latvijas delegācija Baltijas+ grupa vārdā uzsvēra, ka kopīgais reaģēšanas mehānisms uz dalībvalstu pārkāpumiem, pie kura šobrīd strādā Francija, Baltijas+ grupa valstu skatījumā nav apmierinošs risinājums. Tas neparedz EPPA iespēju ātri reaģēt uz tādiem sistemātiskiem un klajiem Eiropas Padomes principu pārkāpumiem, kādi bija Krievijas gadījumā.

Lasiet arī: Video: Nausēda ANO sola nekad neatzīt Krimu kā Krievijas daļu

Vienlaikus delegāciju vadītāji no piecām Baltija+ grupa valstīm – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Gruzijas – gatavo kopīgu paziņojumu, lai informētu EPPA, ka šīs valstis boikotēs organizācijas 70.gadadienai veltītos svinīgos pasākumus.

Delegāciju vadītāji norāda, ka Baltija+ grupa novembrī tiksies Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, lai pārrunātu kopīgo rīcību, gatavojoties nākamajai Eiropas Padomes sesijai, kuras laikā tiks diskutēts par Krievijas balsstiesību pagarināšanu.

Latvija kā vienīgā no dalībvalstīm, solidarizējoties ar Ukrainu un atsaucoties uz Ukrainas delegācijas lūgumu, nepiedalīsies šīs sesijas plenārsēdēs, bet turpinās darbu politiskajās grupās un komitejās, informēja Saeimas priekšsēdētājas biedre, EPPA Latvijas delegācijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere.

BNN jau ziņoja, ka EPPA 25.jūnijā vienojās atjaunot Krievijas balsstiesības, kuras tika apturētas, reaģējot uz Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju 2014.gadā. Neskatoties uz Ukrainas spēcīgo pretestību, 118 EPPA locekļi nobalsoja par balsstiesību atjaunošanu Krievijas delegācijai, pret balsoja 62, bet desmit no balsošanas atturējās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas