Erasmus studentu apmaiņas programma ir vērtīga, bet ieguvēju var būt vairāk

Eiropas Savienības studiju apmaiņas programmas bagātina studējošos un dod pienesumu ekonomikai, tomēr izmantot to sniegtās priekšrocības varētu vairāk ES pilsoņu nekā pašlaik, vērtē portāls EurActiv.

Kā vēsta par ES politiku rakstošais, neatkarīgais ziņu portāls EurActiv, studentu apmaiņas programma Erasmus tika izveidota pirms 30 gadiem un tās ietvaros iespēja studēt ārzemēs tikusi dota turpat pieciem miljoniem eiropiešu, bet pēdējos gados stipendijas šim nolūkam izmanto vidēji 300 000 zinātkāru cilvēku.

Programma ir attīstījusies un kļuvusi par Erasmus+, kur papildus studentu apmaiņai ietilpst arī darbinieku apmaiņas, brīvprātīgā darba, augstskolu mācībspēku apmaiņas, jauno uzņēmēju atbalsta un arī sporta projekti.

Interesanti, ka ES darbojas arī studentu apvienība Erasmus Studentu tīkls, kas 2017.gadā īsteno informatīvu kampaņu dažādās dalībvalstīs, sadarbībā ar Francijas stipro dzērienu ražotāju Pernod Richard aicinot studentus atpūtas reizēs lietot alkoholiskos dzērienus «atbildīgi» jeb ar mēru.

Ref: 111.111.103.4531

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas