Ērģeļmūzika miegam un Iļģi – klusā mūzika festivālā Rodam Raunas novadā

Festivāla Rodam Raunas novadā «Klusās mūzikas koncertā» 5.jūnijā būs dzirdami Mālstrumenti, postfolkloras grupa Iļģi un radošās ērģeļmūzikas programma «Zāles dejām un miegam».

Mālstrumenti ir latviešu-amerikāņu amatnieku ģimene, kas dzīvo un strādā Beļavas pagastā, Gulbenes novadā. Paralēli tradicionālajiem svilpauniekiem amatnieki no māla veido arī dažādu tautu perkusīvos un pūšamos instrumentus – džambas, udu, bongo, kalimbas un citus. Mālstrumenti ievadīs «Klusās mūzikas koncertu», iepazīstinot ar šiem eksotiskajiem, bet no Latvijas māla darinātajiem instrumentiem.

Ilgas Reiznieces vadītie Iļģi jau vairāk nekā 30 gadus attīsta savu skatījumu uz latviešu folkloru, veidojot postfolkloras oriģinālmūziku un folkloras motīvu apdares. Vokālistei un vijolniecei I. Reizniecei vēl no Jauna mēness laikiem ansamblī līdzās ir Māris Muktupāvels (akordeons, dūdas u.c. instrumenti) un Gatis Gaujenieks (basģitāra, ģīga u.c.), savukārt klāt nākuši ģitārists Egons Kronbergs un bundzinieks Mārtiņš Linde. Līdzi sastāvam mainījusies arī mūzikas instrumentācija un noskaņa. Sākotnējo rāmo plūdumu (albumi «Rāmi, rāmi», «Agrie gadi») laika gaitā nomainījusi bungu un elektrisko stīgu klātbūtne. «Klusās mūzikas koncertā» gaidāma izvērsta un nesteidzīga Iļģu uzstāšanās Drustu baznīcas kalnā.

Pēc koncerta pirmās daļas, kas notiks zem klajas debess, klausītāji tiks aicināti uz Drustu luterāņu baznīcu, kur ar programmu «Zāles dejām un miegam» uzstāsies ērģelnieks Jānis Pelše. Akadēmiski izglītotais mūziķis bijis divu draudžu ērģelnieks, sniedzis ērģeļmūzikas solokoncertus baznīcās, spēlējis baroka kamermūziku radošajā apvienībā Taureņi debesīm, Aināra Paukšēna autormūziku ansamblī Kopējā izteiksme ar dziedātāju Līgu Priedi, kā arī dažādu tautu mūziku Nepieradinātā Folka Orķestrī. Drustos J. Pelšem pievienosies perkusionists Ivars Kalniņš un Andrejs Grimms ar akustisko ģitāru.

Programmā «Zāles dejām un miegam» iekļauti 16.gs. baroka, minimālista Filipa Glāsa, amerikāņu mūziķa Džima Mateusa, komponistu Valta Pūces, Jāņa Lūsēna, kā arī eksperimentētāja Hardija Lediņa skaņdarbi, kurus papildinās afrikāņu, lietuviešu un pašu trio dalībnieku mūzika.

Festivāla Rodam Raunas novadā «Klusās mūzikas koncerts» notiks Drustu baznīcas kalnā un Drustu luterāņu baznīcā, piektdien, 5.jūnijā, sākot no pulksten 21.30. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Sīkāka informācija par festivālu: šeit.

Ref: 111.111.103.2507

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas