ES apstiprina nopludināto ASV-ES tirdzniecības dokumentu autentiskumu

Brīvās tirdzniecības nolīgums, ko ilgstošās sarunās apspriež Eiropas Savienība un Amerikas Savienotās Valstis, grautu pastāvošos pārtikas drošības un vides aizsardzības standartus, tā pēc konfidenciālu sarunu dokumentu publicēšanas vērtē organizācija Greenpeace.

Reuters ziņo, ka Eiropas Komisija apstiprinājusi, ka dokumenti ataino pušu sarunu pozīcijas, taču ne galīgos vienošanās punktus. ES izpildvara arī noraidījusi atsevišķus Greenpeace secinājumus kā «skaidri kļūdainus».

Starptautiskā vides aizsardzības organizācija preses konferencē 2.maijā norādījusi, ka ir pret «Transatlantiskās Tirdzniecības un investīciju partnerības» noslēgšanu un vietnē TTIP-leaks.org publicējusi «konsolidētus tekstus» 248 lapu garumā, kas datēti ar aprīļa beigām un ataino aptuveni pusi no topošā nolīguma teksta.

«Izdarījām to, lai rosinātu diskusiju. (..) Labākais, ko ES Komisija šobrīd var darīt ir pateikt: «Atvainojiet, mēs kļūdījāmies»,» tā preses konferencē Berlīnē norādījis Greenpeace tirdzniecības speciālists Jirgens Kniršs (Juergen Knirsch).

Ref: 111.111.103.3446

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas