ES apstiprina trešo – AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19

ES Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) piektdien, 29.janvārī, ir devusi savu rekomendāciju, lai lietošanai ES 27 dalībvalstīs pret Covid-19 tiktu apstiprināta britu-zviedru farmācijas uzņēmuma AstraZeneca ražotā vakcīnas kandidāte, teikts iestādes paziņojumā presei.

Medikaments apstiprināts lietošanai cilvēkiem, sākot no 18 gadu vecuma. Šī ir trešā Covid-19 vakcīna pēc uzņēmumu Moderna un BioNTech/Pfeizer medikamentiem, kurai ir dots EZA atbalsts apstiprināšanai ES, tostarp Latvijā.

«EZA Cilvēku zāļu komiteja ir rūpīgi izvērtējusi datus par vakcīnas kvalitāti, nekaitīgumu un iedarbīgumu un vienprātīgi iesaka, lai Eiropas Komisija piešķir [tai] oficiālu reģistrācijas apliecību ar nosacījumiem. Tā ES pilsoņiem garantēs, ka vakcīna atbilst ES standartiem un ka tiek ieviesti aizsardzības pasākumi, kontroles rīki un pienākumi, lai dotu pamatu ES mēroga vakcinācijas programmām,» teikts iestādes paziņojumā presei.

Lasiet arī: Beļģija sāk izmeklēšanu AstraZeneca vakcīnas ražotnē

AstraZeneca vakcīnas klīniskās pārbaudes ir veiktas Lielbritānijā, Brazīlijā un Dienvidāfrikā. Tajās secināts, ka vakcīna nodrošina simptomātisko Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita samazinājumu par 59,5%. Vairums pētījumu dalībnieki bijuši vecumā no 18 līdz 55 gadiem. AstraZeneca vakcīna sastāv no divām devām, kas injicējamas rokā. Otrā deva jāinjicē laika posmā no četrām līdz 12 nedēļām pēc pirmās devas ievadīšanas organismā.

ES šonedēļ arī apstiprinājusi eksporta ierobežojumus attiecībā uz Covid-19 vakcīnas devu eksportu ārpus ES, lai cīnītos pret bloka valstīs saražoto vakcīnu pārdošanu trešajām valstīm, ja ražotāji vēlētos nepildīt līgumsaistības ar ES, vēsta raidorganizācija BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas