ES ārpolitikas vadītāja rosina uzsākt jaunu diskusiju ar Krieviju

Eiropas Savienības (ES) ārlietu resora vadītāja Frederika Mogherīni

Eiropas Savienības (ES) ārlietu resora vadītāja Frederika Mogerīni (Federica Mogherini) norādījusi, ka ES būtu jāuzsāk jauna diskusija ar Krieviju, lai izbeigtu «konfrontāciju» saistībā ar notikumiem Ukrainā.

Intervijā itāliešu laikrakstam La Repubblica sestdien, 27.decembrī, Mogerīni sacījusi: «Krievijai pašreizējā situācija ir ļoti sarežģīta. Izbeigt konfliktu būtu tās interesēs. Vienlaikus mēs visi zinām, ka Krievijai ir svarīga loma ne tikai Ukrainā, bet arī Sīrijā, Irānā, Tuvajos Austrumos, Lībijā».

«Mums jāuzsāk tieša diskusija ar Maskavu par mūsu savstarpējām attiecībām un to lomu, kāda Krievijai var būt citos karstajos punktos,» tā Mogerīni, kurai bieži pārmesta simpatizēšana Kremlim laikā, kad Krievija piekopj agresīvu ārpolitiku ne tikai Ukrainā, bet arī plašāk Austrumeiropas un Ziemeļeiropas reģionā.

Kā vēsta EU Observer, manāmi samierniecisku toni, izsakoties par Krieviju, pēdējās nedēļās lieto arī Austrijas, Čehijas, Slovākijas un Ungārijas līderi.

Mogerīni, piedaloties bloka ārlietu ministriem, 19.janvārī vadīs stratēģisku diskusiju par Krieviju. Tās ietvaros varētu tikt lemts arī par to, vai paildzināt pašreizējo sankciju termiņu vēl par gadu.

Ref: 111.111.103.2034

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas