ES: Baltkrievijas lēmums saraut saiknes ar ES nāks par sliktu iedzīvotājiem

Brisele paudusi nožēlu par Baltkrievijas lēmumu saraut saiknes ar ES pēc tam, kad Minska apturējusi dalību Austrumu partnerības programmā un atsaukusi savu sūtni no ES. Tas bijis atbildes solis uz jaunu ekonomisko sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Baltkrievijas Ārlietu ministrija pirmdien, 28.jūnijā, paziņojumā sociālajā tīklā Facebook pavēstījusi, ka Minska ir atsaukusi uz konsultācijām Baltkrievijas pastāvīgo pārstāvi ES. Lēmums saistīts ar to, ka Brisele pret Aleksandra Lukašenko vadīto valsti ieviesusi ekonomiskās sankcijas, reaģējot uz pagājušajā mēnesī piespiedu kārtā novirzīto pasažieru avioreisu uz Minsku, kas Baltkrievijai ļāva arestēt disidentu žurnālistu un viņa dzīvesbiedri.

Lasiet arī: Baltkrievijā ierosina krimināllietu pret Staķi un Rinkēviču

Baltkrievijas Ārlietu ministrija ieteica ES pārstāvim Minskā arī doties uz konsultācijām un paziņoja, ka tiem, kuri atbildīgi par sankcijām, kuru mērķis ir Baltkrievijas ekonomikas nozares un Lukašenko režīma ienākumu avoti, būs aizliegts iebraukt Baltkrievijā.

Minska vainojusi ES, ka bloks izmanto sankcijas «kā instrumentu spiediena izdarīšanai uz suverēnu un neatkarīgu valsti». Līdztekus paziņots, ka Baltkrievija aptur dalību ES Austrumu partnerības programmā. Tās mērķis jau ilgus gadus bijis ciešāka sadarbība starp ES un sešām valstīm – Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu.

ES Padomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel) paudis nožēlu par Minskas lēmumiem. Mikroemuāru vietnē Twitter viņš norādījis, ka tas «vēl vairāk saasinās spriedzi, un tam būs skaidra negatīva ietekme uz Baltkrievijas iedzīvotājiem, atņemot viņiem iespējas, ko sniedz mūsu sadarbība», vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas