ES beidzot vienojas par Baltkrievijas amatpersonu sankcijām

ES Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels

ES dalībvalstu vadītāji ir vienojušies par sankciju ieviešanu pret aptuveni 40 personām Baltkrievijā saistībā ar krāpnieciskām darbībām prezidenta vēlēšanās un tām sekojušo protesta akciju brutālu apspiešanu, vēsta ASV valsts raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Vienošanās panākta padziļinātās sarunās, kas ilgušas līdz piektdienas, 2.oktobra, rītam. Tajās panākta Kipras piekrišana sankcijām.

«Šodien mēs nolēmām ieviest sankcijas,» pēc galotņu sanāksmes vadīšanas žurnālistiem pavēstīja ES Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel).

Saskaņā ar viņa teikto 2.oktobrī ES uzsāks darbības, lai aptuveni 40 Baltkrievijas amatpersonas sodītu ar līdzekļu iesaldēšanu un ieceļošanas aizliegumu visu 27 ES dalībvalstu teritorijā.

Atšķirībā no Baltijas valstīm, Lielbritānijas un Kanādas ES kopējās sankcijas netiks attiecinātas uz Baltkrievijas represīvā režīma kodolu – Aleksandru Lukašenko. ES diplomāti gan norādījuši, ka viņu sankciju sarakstā varētu iekļaut pēcāk, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

BNN jau vēstīja, ka Baltkrievijas opozīcija jau vairāk nekā piecdesmit dienas valstī organizējusi miermīlīgas, masveida protesta akcijas, neraugoties uz protestētāju, žurnālistu un opozicionāru aizturēšanām, to nežēlīgu sišanu, miesas bojājumu nodarīšanu un spīdzināšanu no maskās tērptu drošībnieku puses. Tiek vēstīts arī par bezvēsts pazudušiem cilvēkiem.

Opozīcija, kas cenšas panākt brīvas un godīgas prezidenta vēlēšanas, vardarbības pārtraukšanu un politieslodzīto atbrīvošanu, pagājušajā nedēļā ir aicinājusi pastiprināt sabiedrības spiedienu uz Lukašenko režīmu un uzsākt sabiedrisko nepakļaušanos varai, vēsta DW.

Pēc Lukašenko zvēresta došanas ceremonijas pagājušajā nedēļā viņu par Baltkrievijas prezidentu atteikušās atzīt Baltijas valstis, vairākas Višegradas grupas valstis, ES – par to pavēstījis ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis Žuzeps Borels (Josep Borrell) – un arī ASV, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas