ES britiem piedāvā precizēt, bet ne pārskatīt Brexit vienošanos

Briselē Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers

Eiropas Savienības galotņu sanāksmē dalībvalstis nav piedāvājušas Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) nekādas būtiskas atkāpes no britu izstāšanās nolīguma projekta, kura ratifikācijai, iespējams, trūkst izšķirošā atbalsta britu parlamentā.

Kā ziņo raidorganizācija BBC, ceturtdien, 13.decembrī, Briselē Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) norādījis, ka attiecībā uz izstāšanās nolīguma projektu, ko ir atbalstījusi ES un Lielbritānijas valdība, bet kura ratifikācija Londonā šonedēļ pārcelta atbalsta trūkuma dēļ, ir iespējami konkrēti precizējumi, bet ne saturiski grozījumi.

«Tā vietā, lai jautātu mums, ko mēs vēlamies, mūsu britu draugiem ir jāsaka, ko vēlas viņi. Attiecīgi mēs vēlētos, lai mūsu britu draugi pāris nedēļās izklāstītu, ko viņi vēlas no mums, jo šīs debates brīžiem ir aptuvenas un nekonkrētas un es vēlētos precizējumus,» tā pavēstījis ES izpildvaras vadītājs.

Ietekmīgais Lielbritānijas parlamenta deputāts Sers Kīrs Starmers (Sir Keir Starmer) no opozīcijā strādājošās Leiboristu partijas ir komentējis, ka britu premjerministrei ES samitā nav izdevies panākt būtiskas izmaiņas, tādēļ viņai būtu jāizsludina ratifikācijas balsojums parlamentā jau nākamajā nedēļā.

Tomēr Lielbritānijas valdība, kuru vada Konservatīvā partija, pavēstījusi, ka līdz Ziemassvētkiem ratifikācijas balsojums vēl netiks rīkots un ka balsojumam būtu jānotiek «iespējami agri» janvārī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas