ES-britu nākotnes attiecību vienošanos vērtē Eiropas Parlaments

ES Eiropas Parlaments pirmdien, 28.decembrī, sāk izskatīt ES un Lielbritānijas vienošanos par abu pušu nākotnes attiecību nolīgumu, kas apspriesta visu 2020.gadu un panākta aizvadīto Ziemassvētku vakarā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

No ES puses nākotnes attiecību nolīgums ar Lielbritāniju jāapstiprina gan dalībvalstīm, gan Eiropas Parlamentam, taču vienošanās panākta brīdī, kad vairs neatliek laika to izskatīt, līdz iecerēta tā stāšanās spēkā. Plānots, ka ES-britu nākotnes attiecību nolīgums stāsies spēkā 1.janvārī, lai nodrošinātu juridisku bāzi pušu attiecībām vienlaikus ar Lielbritānijas oficiālo aiziešanu no bloka pēc izstāšanās pārejas perioda beigām.

Lasiet arī: Rietumeiropā ielaidīs britus ar negatīvām COVID-19 analīzēm

Lai arī vairāki Eiropas Parlamenta deputāti ir pauduši neapmierinātību ar radušos situāciju, ir maz ticams, ka deputātu vairākums varētu nolīguma projektu noraidīt. Tas tādēļ, ka ES sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē (Michel Barnier) gādājis par eiroparlamentāriešu informēšanu par sarunu norisi visā to laikā.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli (David Sassoli) ir atzinīgi novērtējis vienošanās panākšanu un netieši norādījis, ka dokumenta projektā nav pārkāptas Briseles izvirzītās sarunu «sarkanās līnijas».

«Parlaments šobrīd ir gatavs rīkoties atbildīgi, lai iespējami mazinātu grūtības [ar kurām nāksies saskarties] pilsoņiem un uzņēmumiem. (..) Parlaments turpinās darbu atbildīgajās komitejās un pilnā plenārsēdē, lai jaunajā gadā izlemtu, vai dot savu piekrišanu,» norādījis Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas