ES-britu nolīguma pieņemšanas iespējas ir 50 pret 50, vērtē Īrijas premjerministrs

Pēc saspringtām Lielbritānijas-ES sarunām nedēļas nogalē par neatrisinātiem jautājumiem, kas vēl neļauj pieņemt divpusēju nākotnes attiecību nolīgumu, Īrijas premjerministrs Miheals Martins (Micheál Martin) vērtējis, ka līguma pieņemšanas iespējas patlaban ir puse uz pusi, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Saspringtā situācija ES-Lielbritānijas sarunās par nākotnes attiecību nolīgumu skaidrojama ar to, ka Lielbritānijai gadumijā beigsies gadu ilgušais pārejas periods pēc izstāšanās no ES. Abas puses ir paudušas apņemšanos vienoties par minēto nolīgumu, ar ko tiktu izveidots juridisks pamats tirdzniecības sakariem, muitas regulējumam, zvejas kvotām britu teritoriālos ūdeņos, ES pilsoņu turpmākai palikšanai Lielbritānijā un virkni citu jautājumu.

«Pēc manas iekšējās sajūtas, [iespējas panākt vienošanos] šobrīd ir 50 pret 50, un es nedomāju, ka kāds var būt sevišķi optimistisks, ka risinājums tiks panākts,»

tā svētdien, 6.decembrī, sarunā ar Īrijas raidorganizāciju RTE sacījis Īrijas premjerministrs.

Lasiet arī: Lielbritānijai izstāšanās bez līguma būtu dārgāka par COVID-19, tā centrālā banka

«Esmu runājis ar dažām no vadošajām amatpersonām, un mana izjūta ir, ka šī jautājuma atrisināšana ir ļoti sarežģīta, jo sevišķi attiecībā uz vienādiem spēles noteikumiem (..). Lietas ir uz naža asmens, un tas ir nopietni,» sacījis Martins, kura vadītā valsts ir vienīgā ES dalībvalsts ar sauszemes robežu ar Lielbritāniju.

DW vēsta, ka svētdien notikusi tālruņa saruna starp ES Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen). Tās laikā amatpersonas nav spējušas vienoties par trim galveniem strīdīgiem jautājumiem: vienādiem noteikumiem konkurences jomā, pārvaldības problēmām un zivsaimniecību.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Zobu stāvoklī vērtē kā sliktu? -“mūlis” -” starojums” rada zobu sāpes, pampumu utttt. Zobu sāpes atkarīgas no starojuma intensitātes, politiskās gribas, komerciālā pieprasījuma utttttttttt. Zobi no bioloģiskās loģikas skatpunkta iet savu bioloģisko “ceļu”, “bez starpgadījumiem” kā tam jābūt visām dabiskajā procesā. Problēmas rada fizika”starojums”. Entie eksperimenti, kas to pierāda no ne profesionāļa skatpunkta.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas