ES centīsies mazināt migrantu nonākšanu Baltkrievijā, uzmanot aviosatiksmi uz Minsku

Kamēr aptuveni 2 000 migrantu Baltkrievijā pie robežas ar Poliju meklē iespēju nelikumīgi iekļūt ES dalībvalstī, Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD) paziņojis, ka novēro aviosatiksmi no vairāk nekā 20 valstīm uz Baltkrieviju. ES iestāde paudusi apņemšanos vērsties pret iespējamiem Minskas mēģinājumiem pastiprināt migrācijas plūsmu, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

ES EĀDD paziņojums izplatīts otrdien, 9.novembrī, pēc tam, kad mediji, piemēram, vācu raidsabiedrība DW, ziņojuši, ka Baltkrievija, iespējams, gatavojas pastiprināt gaisa satiksmi ar ārvalstīm, organizējot aptuveni 40 tiešos avioreisus nedēļā uz Minsku no Turcijas, Sīrijas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Peters Stano (Peter Stano), EĀDD preses pārstāvis, apstiprinājis, ka Eiropas Komisija novēro tiešos lidojumus uz Baltkrieviju no vairāk nekā 20 valstīm, ieskaitot Krieviju, Azerbaidžānu, Maroku, Sīriju, Irānu, Kataru, Dienvidāfriku, Somāliju, Indiju, Šrilanku, Venecuēlu, Alžīriju, Lībiju un Jemenu.

Lasiet arī: Kalniete: Tas, kas notiek pie Polijas robežas, ir pilnīgi nepieņemami

«Mēs raugāmies uz avioreisu biežumu, raugāmies uz avioreisu attiecību – cik daudz reisu izlido, cik daudzi notiek pretējā virzienā, kāds ir lidmašīnu piepildījums,» žurnālistiem norādījis Stano.

Meklējot iespējas vērsties pret migrācijas plūsmas organizēšanu caur Baltkrieviju, ES apsver iespējamu sankciju ieviešanu pret trešo valstu lidsabiedrībām, kuras iesaistītas migrantu vešanā uz Baltkrieviju, tostarp pret Baltkrievijas nacionālo lidsabiedrību Belavia. Sankciju ieviešanas apstiprinājums varētu tikt dots nākamajā nedēļā, kad Briselē tiksies ES ārlietu ministri, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas