ES cukura ražotāji cīņā par izdzīvošanu kopš atceltas ražošanas kvotas

Cukurbietes

Kopš atceltas cukura tirgu kropļojošās ražošanas kvotas, Eiropas Savienībā strādājošās cukurfabrikas nonākušas situācijā, kad jācīnās par izdzīvošanu, būdamas spiestas konkurēt pasaules tirgū, kur cenas ilgi bijušas ievērojami zemākā līmenī.

Beļģijā strājošais ziņu portāls EurActiv trešdien, 4.aprīlī, vēsta, ka vācu Südzucker, kas ir ES lielākais cukura ražotājs, 2018. un 2019.gadā plānojot cukura segmentā strādāt ar operatīvajiem zaudējumiem 100 līdz 200 miljonu eiro apmērā. Vieglāk neejot arī tā konkurentiem citviet ES.

Ilgu laiku ES cukura ražotāji strādāja, būdami pasargāti ar ražošanas kvotām un ievedmuitu, kas vienlaikus radīja situāciju, ka šī produkta cena bloka teritorijā bieži bija ievērojami augstāka nekā pasaules tirgū. Līdzšinējie ierobežojumi ES tika atcelti 2017.gada septembrī.

Eiropas Komisijas dati liecina, ka 2018.gada janvārī vidējā cena par tonnu baltā cukura bijusi 374 eiro, kas bijis par 26 eiro mazāk par vidējo cenu pērn septembrī, turklāt janvāra cena bloka teritorijā bijusi zemākā, kāda tā bijusi kopš 2006.gada.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!