ES dalībvalstis budžeta pieņemšanā nespēj pārvarēt Polijas, Ungārijas veto

ES dalībvalstu un valdību līderi galotņu sanāksmē nav spējuši pārvarēt Polijas un Ungārijas nevēlēšanos atbalstīt ES ekonomikas atjaunošanas fondu un bloka daudzgadu budžetu, kas ir piesaistīts likuma varas ievērošanai katrā dalībvalstī, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Ceturtdien, 19.novembrī, notikušās galotņu sanāksmes dienaskārtībā galvenie jautājumi bija rīcības saskaņošana cīņā pret COVID-19 pandēmiju. Uzsvars sarunās bija uz vakcīnas piegādes plānošanu un vienotu pieeju epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanā.

Tomēr saspringta situācija finansējuma jomā ir ar minēto Austrumeiropas valstu nevēlēšanos piekrist jaunievedumam – likuma varas ievērošanas piesaistīšanai ES finansējuma saņemšanai. Polijas un Ungārijas pārstāvji sanāksmē apliecinājuši neatkāpjas no savas pozīcijas, kas liedz pieņemt ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atjaunošanas fondu.

«Ir vienots viedoklis par ES budžetu, taču ne par likuma varas kārtību,» ceturtdien žurnālistiem sacījusi ES prezidējošās valsts Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel). Viņa raksturojusi situāciju kā «ļoti nopietnu problēmu», un uzsvērusi, ka dalībvalstu pienākums ir visām kopā «mēģināt un rast izeju», vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas