ES dalībvalstis vienojas par 1,8 triljonu eiro budžetu un krīzes fondu

Baltijas valstu līderi ES galotņu sanāksmē

ES dalībvalstu un valdību vadītājiem bijušas nepieciešamas 90 stundas ilgas sarunas, lai panāktu vienošanos gan par bloka daudzgadu budžetu, gan par īpašu ekonomikas atjaunošanas fondu, ar kuru mērķdotāciju un aizdevumu veidā iecerēts palīdzēt valstīm un nozarēm atkopties no COVID-19 krīzes, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Vienošanās Briselē panākta otrdienas, 21.jūlija, rīta agrumā. Saskaņā ar to ES budžets septiņu gadu periodam būs 1 000 000 000 000 eiro. COVID-19 ekonomisko seku mazināšanai paredzēts 750 miljardu eiro liels ekonomikas atjaunošanas fonds, situācijā, kad jaunā koronavīrusa pandēmija ir Eiropā prasījusi aptuveni 135 000 cilvēku dzīvības un bloka kopējā ekonomiskā lejupslīde 2020.gadā tiek prognozēta 8,3% apmērā.

«Mēs to paveicām,»

otrdien, pulksten 6.31 mikroemuāru vietnē Twitter paziņoja ES Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel). «Eiropa ir stipra, Eiropa ir vienota. Šī ir laba vienošanās, šī ir stipra vienošanās un, kas ir vissvarīgākais, šī šobrīd ir pareizā vienošanās Eiropas vajadzībām. Uzskatu, ka Eiropas ceļā šo kompromisu novērtēs kā centrālu notikumu.»

Kā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš, vienošanās ir izdevīgs kompromiss arī mūsu valstij, jo atšķirībā no citām dalībvalstīm Latvijai ES budžetā būs lielāks kohēzijas finansējums un lauksaimniecības tiešmaksājumu apjomam paredzēts 40% pieaugums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas