ES dalībvalstis vienojas par liela atgūšanās fonda nepieciešamību

Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels

Eiropadomes video sanāksmē ES dalībvalstis ir vienojušās uzdot amatpersonām izstrādāt bloka ekonomikas atjaunošanas plānu, vēsta Vācijas sabiedriskais medijs DW.

Sanāksmē, kas notika ceturtdien, 23.aprīlī, 27 dalībvalstis vienojās, ka būs nepieciešams liels fonds. Valstu un valdību vadītāji nespēja nonākt pie secinājumiem attiecībā uz to, cik lielam jābūt finansējumam un no kādiem avotiem nauda nāks.

Lasiet arī: Valdība ieguldīs 49,91 miljonu eiro lidostas Rīga pamatkapitālā

Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel) pavēstījis, ka dalībvalstis uzdevušas Eiropas Komisijai «analizēt konkrētās vajadzības un steidzami nākt klajā ar priekšlikumu» liela apmēra atgūšanās fonda izveidei. Dalībvalstu līderi sanāksmē arī deva savu piekrišanu iepriekš apstiprinātam plānam par īstermiņa finansējuma rīkiem 540 miljardu eiro apmērā, un aicināja darīt tos pieejamus no jūnija sākuma.

COVID-19 pandēmija ES dalībvalstīs ir radījusi nopietnu satricinājumu veselības aprūpes sistēmā un ekonomikā. Eiropā līdz 23.aprīlim saslimšana ar COVID-19 ir konstatēta 1 130 393 cilvēkiem un miruši no slimības komplikācijām ir 110 741 cilvēki. Vairums no tiem ir ES dalībvalstu iedzīvotāji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas