ES draud Turcijai ar sankcijām par provokācijām Vidusjūrā

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena

ES vadība solidarizējoties ar dalībvalsti Kipru ir brīdinājusi, ka pret Turciju, ja tā neizbeigs «provokācijas un spiediena izdarīšanu», var tikt ieviestas sankcijas. Brisele arī solījusi atalgot Ankaru par draudzīgu izturēšanos, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Kipra septembrī bloķēja ES sankciju pieņemšanu pret Baltkrievijas amatpersonām, jo centās panākt, lai ES iestājas pret Turcijas darbībām Vidusjūras Austrumu daļā. Tur Ankara nesen veica naftas un gāzes atradņu izpēti ūdeņos ar strīdīgu valstisko piederību, tā izsaucot asu Kipras un Grieķijas pretreakciju.

Lasiet arī: Turcija un Grieķija, abām pretendējot uz Vidusjūras naftu, rīko militāras mācības

«Mēs gribam pozitīvas un konstruktīvas attiecības ar Turciju, un tas ļoti lielā mērā būtu arī Ankaras interesēs,» pēc ES galotņu sanāksmes piektdienas, 2.oktobra, rītā sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen).

«Bet tās izdosies tikai, ja beigsies provokācijas un spiediena izdarīšana. (..) Ja šāda rīcība no Ankaras puses atkārtosies, ES izmantos visus pieejamos rīkus un iespējas. Mums ir pasākumu kopums, ko mēs varam nekavējoties īstenot,» norādījusi ES izpildvaras vadītāja.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas