ES ideju par pasaules pandēmijas līgumu atbalsta PVO un vēl 23 valstis

PVO un 23 pasaules valstis ir paudušas atbalstu Briseles ierosinājumam izveidot starptautisku nolīgumu, kas palīdzētu valstīm kopā vieglāk pārvarēt iespējamas pandēmijas turpmāk, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

2020.gada novembrī ES Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel) G20 rūpnieciski attīstīto lielvalstu galotņu sanāksmē izteica ierosinājumu, ka valstis varētu vienoties par nolīgumu, kura galvenā būtība būtu pasaulē nodrošināt vispārēju un taisnīgu piekļuvi vakcīnām, zālēm un ārstnieciskai diagnostikai pandēmijas gadījumā.

Otrdien, 30.martā, priekšlikumam oficiālu atbalstu pauda Pasaules Veselības organizācija un Eiropas valstis: Portugāle, Rumānija, Lielbritānija, Francija, Vācija, Grieķija, Albānija, Nīderlande, Spānija, Norvēģija, Serbija un Ukraina. Tam pievienojās arī vairākas Āfrikas, Latīņamerikas, Okeānijas un Āzijas valstis.

Lasiet arī: Jaunu Covid-19 vakcīnu pasaulei vajadzēs gada laikā, aptaujā pauž zinātnieki

«Veselības jomā būs citas pandēmijas un citas lielas ārkārtas situācijas,» teikts valstu līderu parakstītā viedokļa rakstā, kas otrdien publicēts vairākos vadošos laikrakstos. «Neviena valdība vai daudzu pušu organizācija nevar šo apdraudējumu risināt viena pati. (..) Mēs uzskatām, ka nācijām būtu jāsadarbojas, lai virzītos uz jaunu starptautisku nolīgumu par gatavību un reaģēšanu, saskaroties ar pandēmijām,» teikts viedokļa rakstā.

Attiecībā uz konkrētiem sagatavošanās darbiem, kādu pasaulei iztrūcis, saskaroties ar Covid-19 pandēmiju, minēto valstu līderi uzskata, ka būtu jāuzlabo savstarpējas brīdināšanas sistēmas, informācijas aprite. Slimību pretlīdzekļu izstrādē būtu jāpilnveido sadarbība vakcīnu pētniecībā, ražošanā un izplatīšanā, savukārt medicīnā un profilaksē – sadarbība pandēmijas zāļu, diagnostikas un drošības aprīkojuma izstrādē un izplatīšanā, tā rakstā pausto ieceri raksturo ziņu portāls EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas