Papildināts: «Es iedzēru indi,» tiesā paziņo Bosnijas kara noziedznieks

Attēlā no Starptautiskās Krimināltiesas tiešraides video redzams Slobodans Praljaks

Hāgā pēc indes iedzeršanas Starptautiskās Krimināltiesas sēdē miris horvātu politiķis un militārists Slobodans Praljaks, kurš notiesāts par kara noziekumiem.

Britu sabiedriskais medijs BBC vēsta, ka 72 gadus vecais Slobodans Praljaks (Slobodan Praljak) ir viens no sešiem Bosnijas horvātu politiskajiem militārajiem līderiem, kuri ANO tiesā saukti pie atbildības par noziegumiem Bosnijas kara laikā deviņdesmito gadu pirmajā pusē.

2013.gadā apsūdzētajam piespriesti 20 gadi cietumā, un trešdien, 29.novembrī, brīdī, kad izdzirdējis, ka spriedums viņa lietā tiek atstāts spēkā, Praljaks piecēlies, atgāzis galvu, iedzēris kādu šķidrumu un pateicis tiesnesim: «Es iedzēru indi».

Tiesas priekšsēdētājs Karmels Agiuss (Carmel Agius) pēc apjukuma mirkļa sacījis: «Labi. (..) Mēs apturam … mēs apturam …. Lūdzu, aizkarus. Neņemiet prom glāzi, no kuras viņš kaut ko iedzēra».

Tad Agiuss apturējis tiesas sēdi un norīkojis izsaukt ātro palīdzību.

Pēcāk trešdien tiesa izplatījusi paziņojumu, kur norādījusi, ka Praljaks «lai viņam sniegtu medicīnisku palīdzību, tika pārvietots uz tuvējo slimnīcu, kur viņš aizgāja».

Nožēlu par notiesātā nāvi paudis Horvātijas premjerministrs Andrējs Plēnkovičs (Andrej Plenković), kurš arī izteicis līdzjūtību Bosnijas karā pastrādāto noziegumu upuriem, tomēr paudis valdības neapmierinātību ar spriedumu un norādījis: «Viņa rīcība, par kuras lieciniekiem mēs diemžēl šodien kļuvām, visvairāk runā par dziļu morālu netaisnību pret sešiem apsūdzētajiem horvātiem no Bosnijas un pret Horvātu tautu».

Ref: 111.111.103.5276

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas